Doğal Tedaviler

Dogal bitkilerle evde boy uzatma, boy uzatan bitki çayı, melisa çayı boy uzatma

Doğal yöntemlerle boy uzatma, boy uzatma kürü ve boy uzatma karışımları

Kısa boylu olanlarda işe yaradığı söylenen doğal boy uzatma yöntemini sizinle paylaşacağız. Doğal boy uzatma kürleri arasında Zahide ile yetiş hayata, İbrahim Saraçoğlu, Ömer Çelakıl ve Ahmet Maranki boy uzatma kürü en çok aranarak kullanılan yöntemlerdendir. Bu yazımızda İbrahim Saraçoğlu tarafından sunulan boy uzatma kürü yani boy uzatma karışımını paylaşacağız.

Boy uzatma kürü kaç yaşındakiler için yapılır

Bu uygulama yöntemleri boylarının kısa olduğu düşünülen 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 yaşındaki aralıklar için uygundur. Üzerindeki kişilerde artık gelişim tamamlandığından dolayı fayda etmeyeceği düşünülmektedir.

Kullanılacak olan bu kür uzun soluklu ve sabır isteyen bir yöntemdir. Karışımı kullanarak beslenmeye başladığınızda 6 aydan 24 aya kadar devam edebilecek bir süreç sizi bekliyor olacaktır.

Boy uzatma kürü kaç santim (cm) uzatır

Karışımın yaş aralığına göre uzama ortalamasını aşağıdaki tablodan inceleyebilirsiniz. 1cm ile 7 cm (santim) arasında yaşlara göre uzama sağladığı söylenmektedir.

Boy uzatma kürüyle uzama tablosu

Aşağıdaki uzama tablosu ortamala yaş aralığı ve ortamala uzamaya göre alınmıştır. Santim (cm) olarak tablo hazırlanmıştır.

 • 12 yaş- 14 yaş: Uzama aralığı  7-9cm
 • 14 yaş – 15 yaş: Uzama ortalaması 6-7cm
 • 16 yaş – 17 yaş: Boy uzama ortalaması 5-6cm
 • 18 yaş – 19 yaş: Boy uzama ortalaması 4-5cm
 • 20 yaş 21 yaş: Boy uzama 3-4cm
 • 21 yaş 22 yaş: Ortalama 1cm

Not: Yukarıdaki verilen tablodaki ortamalar kesinliği olmayan uzunluk ölçüleridir. Hazırlanan kür sizde aynı etkiyi verebilir veya hiç vermeyebilirde. Herhangi bir garanti sunulmamaktadır.

Boy uzatma kürü için nelere dikkat edilmeli

Öncelike bu uzamaya etki yaratacak olan bazı balık türleri bulunmaktadır. Bu balıklardan her hafta en az 3 sefer 250 gram ile 200 gram arasında tüketmeniz gerekecektir. Burada önemli olan balığı kızartmak yerine buğulama yöntemi veya ızgara yöntemi kullanarak tüketmenizdir.

Yemeniz gereken balık türleri şunlardır;

 • Palamut,
 • Torik,
 • Uskumru,
 • Kefal

Bu balıklardan hepsi değil, imkanınız dahilinde olanını almalısınız.

Not: Balıkların sırtındaki siyah etli olan bölgeyi yemeye özen göstermelisiniz. Boyun uzaması için gerekli olan bölümdür.

Çocukların boyununda uzamasında faydalı olan bu yöntem 12 yaşın altındaki 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 yaş gruplarında da kullanılabilir. Önemli olan bu 4 balık cinsinden herhangi birinin derisini soyarak sırt kısmındaki siyah etli yerin haftalık olarak 3 sefer 250 gram civarında çocuğunuza yedirmelisiniz. Çok faydalı olduğu ve gözle görülür derecede boyda uzama yaptığını söyleyenler bulunmaktadır.

12 yaş üzerindekilere ise bu balık tek başına yeterli olmayacağından bitkisel takviye ihtiyacı duyulacaktır.

Boy uzatan bitki çayımelisa çayı boy uzatma

12 yaşın üzerindeki gençler içinse melisa çayı devreye girmektedir. Melisa çayının herhangi bir yan etkisi yoktur. Erkek ve kızlarda çayın demleme biçimi farklıdır. Buna göre bitkisel çayı şu şekilde hazırlayabilirsiniz;

Kızlar için: 1 bardak kaynar su içerisine bir tutam melisa yaprağı koyarak 5 dakika kadar demlendirerek içebilirsiniz.

Erkekler için: 1 bardak kaynamış suya bir tutam biberiye yaprağı koyarak 5 dakika demleyip için.

Not: Boy uzatmak için kullanacağınız bu bitki çayları haftada 1 gün içilmelidir.

Boy uzatan bu yöntemler için şunları bilmelisiniz;

Boy uzatma kürü nasıl yapılır, boy uzatma karışımı nasıl kullanılır

Kemik gelişimi tamamlanmış olanlarda kullanabilir. Bu yöntem denenmeye başlandıktan sonra 6 ay sürmelidir. 6 ay olduktan sonra 1 ay kullanılmamalıdır. 1 ay mola verdikten sonra tekrar 6 aylık süreç başlar ve toplamda 2 yıl (24 ay sürer) kısaca;

 • 6 ay kullan 1 ay bırak = 6 ay
 • 6 ay kullan 1 ay bırak = 12 ay
 • 6 ay kullan 1 ay bırak = 18 ay
 • 6 ay kullan 1 ay bırak = 24 ay

şeklindedir.

Önemli not:

 1. Karışımı kullanacaksanız ne balığı ne de çayın aksamamasına özen göstermelisiniz. Hormonsuz bitkiler kullanmanız tavsiye edilir.
 2. Reoccutan antibiyotik ilaç kullananların ilacı bıraktıktan sonra en az 4 ay beklemeleri gerekecektir. 4 ay geçtikten sonra boy uzatma kürüne başlayabilirler.
 3. Hatırlatalım; bu karışımlar kişinin yapısına göre değişimler gösterebilir. Sonucu kısa vadede alamayabilir veya hiç sonuç alamayabilirsiniz. Kullananların 1 yıl sonunda etkisini görenleri de mevcuttur. Metabolizmaya göre farklılaşacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu