Ana sayfa » Sağlık » Diyet göğüs sarkması yapar mı, diyette göğüs sarkar mı, diyetler göğsü sarkıtır mı?

Diyet göğüs sarkması yapar mı, diyette göğüs sarkar mı, diyetler göğsü sarkıtır mı?

Diyet göğüs sarkması yapar mı, meme sarkması neden olur, göğsü sarkıtan sebepler, göğüsler neden sarkar?

Göğüs sarkması nedenleri arasında sıkça karşılaşılan 5 neden üzerine konumuzda bilgi paylaşımında bulunacağız. Sorumuz şu; göğüsler neden sarkar, göğüs sarkması nedenleri nelerdir? Yanıt: Sigara, diyet, spor, sütyen, güneş göğüs sarkması sebepleri arasındadır. Biliyor veya ilk defa duyuyor olabilirsiniz ama bu sebepler yüzünden göğüslerde sarkma gerçekleşiyor.

Göğüs sarkması nedenleri nelerdir, göğüsler neden sarkar?

Göğüslerin sarkası ile alakalı olarak sıkılığın gitmesi ile aşağıya düşmesi durumuna göğüs sarkması denir. Bu sarkmalara ise bazı sebepler etki ederek daha erken hatta daha genç yaşta göğüs sarkması yapabiliyor. Siz hayatınızı normal akışı ile devam ettirirken bazı alışkanlıklarınız yüzünden göğüsler/memeler olumsuz etkilenerek çabuk sarkma olabiliyor.

İşte o nedenler;

Diyet göğüs sarkması yapar!

Zayıflama uğruna yapılan yanlış şok diyetleri göğüslerde sarkma yapar. Sizin hoşunuza gidebilir zayıflayarak fit olacağım düşüncesi sizi cezbedebilir ancak su sorun oluşabiliyor. Örneğin; ayda 5 kilo verdiren bir diyet uyguladığınızda ve sonraki ayda aynı kiloyu tekrar aldığınızda göğüslerde sarkma başlaması veya sarkma meydana geliyor.
Sigara içmek göğüs sarkıtır!

Cilde esnekliği kazandıran elastin proten yapısı vardır. Eğer sigara içiyorsanız bu yapıda bozulma meydana gelir. Sigara içenlerin cildinde gerilme olması yani esneme yerine sarkma meydana geliyor. Tabi bir sigara içipte göğsünüz sarkmayacak ama zamanla bu yapı bozulacaktır.

Güneşten göğüs sarkar!

Güneş yüzünden göğüs sarkması ne alaka diyebilirsiniz ama krem kullanmadan göğüsleri güneşlendirmek hem göğüs kırışması sorunu hem de göğüslerde sarkma sorunu meydana getiriyor. Cildinizin erken yaşlanmasını istemiyorsanız güneş yağı veya kremi kullanmalısınız.

Sütyen göğüs sarkması yapar!

Sütyen göğüs sarkması yapar mı? Evet, sütyenleriniz desteksiz olan modellerdense göğüslerinizde daha kısa zamanda sarkma belirtileri görebilirsiniz. Genelde daha rahat olduğu için tercih edebilirsiniz ama bu alışkanlıklar gün geçtikçe sarkmaya neden olur. Sütyen bedene uygun olmalıdır. Yani içinde boşluk kalarak sallanması engellenmelidir. Çok hareket ediyor olması sarkmaya hız kazandırır.

Spor yüzünden göğüslerde sarkma olur!

Spor göğüslere şekil vermek için değil mi? Nasıl oluyorda göğüs sarkıtır? Bu doğru, spor yaparak vücuda şekil verebilirsiniz. Ancak sporu yanlış yaparsanız göğüslerin esnekliğine zarar verirsiniz. Spor yaparken örneğin ip atlama; düşünün, ne kadar zıplıyorsunuz ve göğüsleriniz ne kadar sallanıyor! İşte bu yüzden sporcu sütyenleri var. Eğer bu sütyenlerden kullanmazsanız göğüslerinize sarkması için yardım edersiniz. Vücuda tam oturan ve göğüslerin hareketlerini azaltan sporcu sütyenleri takmalısınız.

] }
Henüz Yorum Yok