Tedaviler (Tıp)

Dişte İmplant Tedavisi Nedir, Kimlere Uygulanmaktadır?

Dişte İmplant Tedavisi Nedir, Kimlere Uygulanmaktadır?

Son teknolojik diş tedavisi olan implant tedavisi, çeşitli nedenlere bağlı olarak eksilen diş veya dişlerin yerine doğrudan çene bölgesi içerisinde uygulanan özel vida biçime sahip olan bir diş kökü olmakla birlikte, diş dokusu ile yüksek düzeyde uyum sağlaması sayesinde oldukça yüksek başarı düzeyine sahiptir.

Bilinenin aksine ciddi anlamda maliyet gerektirmeyen implant tedavisi nedir başarılı bir tedavi sürecinin söz konusu olması ve implant tedavisi sonrasında diş veya dişlere günlük olarak düzenli bir şekilde bakım yapılması durumunda implant tedavisinde uygulanan diş veya dişlerin ömür boyu olarak sağlıklı bir şekilde kalitesini korumaktadır.

Ciddi kronik sağlık sorunları dışında hemen her yaş grubundan bireylere uygulanabilen implant tedavisi, özel diş hastanelerinde uygulanabildiği gibi devlet kapsamında bulunan diş hastanelerinde ve diş hekimine ait olan özel diş polikliniğinde uygulanabilmektedir.

İmplant Tedavisi Hangi Durumlarda Uygulanabilmektedir?

 • Çeşitli nedenler sonucunda meydana gelen diş kaybı durumunda
 • Genel sağlığın implant tedavisine elverişli olması durumunda
 • Sağlıklı diş eti ve çene kemiği söz konusu olması durumunda
 • Ciddi kronik sağlık sorunları söz konusu olmaması durumunda dişte implant tedavisi uygulandığı durumlar söz konusu olmaktadır.

İmplant Tedavisi Kimlere Uygulanması Söz Konusu Değildir?

 • Baş ve boyun bölgesinde radyoterapi tedavisi uygulanmış olan bireylerde
 • Kemik gelişiminin yeteri düzeyde tamamlanamadığı genç bireylerde
 • Yoğun sigara kullanan bireylerde implant tedavisi uygulanması tavsiye edilmemektedir.

2018 İmplant Tedavisinde Uygulanan Fiyat Tarifeleri

Dişte İmplant Tedavisi Nedir, Kimlere Uygulanmaktadır? Tedaviler (Tıp)
Dişte İmplant fiyatları

2018 yılı implant tedavisi fiyat tarifeleri kemik içi tek silindirlik implant tedavisi ve implant tedavi ücreti haricinde, KDV dahil olmak üzere 1105 tl üzerinden, kemik tozu ücreti haricinde sert doku grefleme tedavi ücreti 495 tl üzerinden, overdentune hassas tutucu ücreti haricinde tek çene fiyat tarifesi 1210 tl üzerinden, overdentune hassas tutucu haricinde çift çene tedavi fiyatı 2420 tl üzerinden, vener kron zirkanyum değeri metal ücreti haricinde 420 tl üzerinden, kemer kron porselen değeri metal ücreti haricinde 420 tl üzerinden, tam seramik kron metak desteksiz porselen haricinde KDV dahil olmak üzere 885 tl üzerinden implant tedavisi uygulanmaktadır.

İmplant Tedavisi Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler İse Şunlardır;

 • İmpant tedavisi sonrasında yeni diş veya dişlere zarar verebilecek faktörlerden kaçınılmalı
 • İmplant tedavisi sonrasında diş ve dişlerin uzun ömürlü olabilmesi açısından diş doktoru tarafından önerilen uyarılara ve tavsiyelere harfiyen uyulmalıdır.
 • İmplant tedavisi sonrasında diş veya dişlerin günlük olarak düzenli bir şekilde genel bakımının yapılmasına özen gösterilmelidir.
 • Tedavi sonrasında olası olumsuz durumlarda hemen ilgili diş doktoruna başvurulmalıdır.
Dişte İmplant Tedavisi Nedir, Kimlere Uygulanmaktadır? Tedaviler (Tıp)
implant diş zararları

İmplant Tedavisinde Ağrı Söz Konusu Mu?

Son teknolojik diş tedavisi olan implant ağrısız tedavi biçimi olduğundan herhangi bir ağrı durumu söz konusu olmamaktadır. Kanal tedavisinde olduğu gibi, lokal anestezi altında uygulanan implant tedavisinde yalnızca dişin uyuşturulmasında uygulanan iğne uygulamasında birkaç saniyeliğine de olsa hafif düzeyde bir ağrı durumu söz konusu olabilmektedir. Sonrasında, implant tedavisi tamamen ağrısız bir şekilde başarılı bir şekilde tamamlanmaktadır.

İmplant Tedavisi Uygulanış Amacı Nedir?

En çok başvurulan diş tedavisi olan implant tedavisi amacı bireyin çeşitli nedenlere bağlı olarak kaybettiği diş veya dişlerine gerçek dişe yakın özelliğe sahip olan vida sistemine sahip olan diş sayesinde yeniden kavuşmasının sağlanması ve bu sayede ağız ve diş sağlığının yeniden korunmasının amaçlanmasıdır. Birçok Avrupa ülkelerinde olduğu gibi, ülkemizde de yoğun bir şekilde uygulanan implant tedavisinde uygulanan dişin doğal diş görünümüne sahip olması ve diğer dişlerde olduğu gibi, genel bakımının düzenli bir şekilde yapılması durumunda kalitesini yaşam boyu sürdürmesi söz konusudur.

Dişte İmplant Tedavisi Nedir, Kimlere Uygulanmaktadır? Tedaviler (Tıp)
implant diş yapımı ne kadar sürer

İmplant Tedavisi Olmak İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Diş kaybı durumu söz konusu olması durumunda, implant tedavisine başvurulması açısından tercihiniz doğrultusunda özel diş hastanesi üzerinden, internet dünyası üzerinden implant tedavisi uygulayan özel diş doktoru web site kliniği üzerinden implant diş tedavisi başvurusunda bulunarak, doktorunuzun gerekli inceleme ve testlerden sonra implant tedavisine uygun görülmeniz durumunda implant tedavisi için yapılması gerekenler olarak bu sayede kaybettiğiniz diş veya dişlerinize yeniden kavuşabilmektesiniz. Son derece güvenilir ve risksiz bir diş tedavisi olan implant tedavisinde ayrıca tercihiniz doğrultusunda tedavi ücretinizi de kredi kartınız üzerinden taksitli olarak da ödemeniz söz konusu olabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu