Örgü

Dekorasyonda Örgü Kullanımı

Dekorasyonda Örgü Kullanımı

Kış aylarının vazgeçilmezi olan örgü aksesuarlar, sadece kafamızdaki berelerde, boynumuzdaki atkılarda olmaz. En klasik örgü kullanımı, dekorasyonda görülmektedir.

Geçmişten günümüze birçok farklı dekorasyon malzemesi olarak kullanılan örgü, özellikle kışın daha renkli ve sıcak hissetmek için tercih edilmektedir. Dekorasyonda örgü kullanımı özellikle yastıklarda, kilimlerde, yatak ve koltuk örtülerinde, mutfak aksesuarlarında tercih edilmektedir. Onun dışındaki ürünlerde genelde vazolar, su sebilleri ve çantalardır.

Büyük küçük herkesin beğenisini kazanan yeleklerin yerini alan koltuk şalları da örgüden yapılabilmektedir. Örgü seçenekleri arasında kullanabileceğiniz ev ürünleri ile siz de dekorasyonunuza daha şık bir hava katabilirsiniz.

Örgü Yastıklar

En popüler örgü çeşitlerinden olan yastıklar, üç boyutlu çiçekler ya da düz olarak kılıflandırılabilmektedir.

Yastık kılıflarının en iyi şekilde kullanılması, ve dekorasyonda bir canlılık için, oturma odası ve yatak odalarında örgü yastıklar kullanılabilir. Örgü yastık modelleri arasında değişik desenler ve üç boyutlu kabartmalar da kullanılabilmektedir.

Örgü Koltuk Örtüleri

Koltuk örtüsü olarak delikli ve bol zincir aralıklı modeller olduğu gibi, daha kalın modeller de tercih edilebilmektedir.

Özellikle üst örmek için kullanılan polarlar yerine kullanılan örgüler, her zaman pratik olarak koltukların çevrelerinde bulunabilirler. Koltuk örtüleri için yararlanabileceğiniz birbirinden şık modellere örgü modellerini kullanarak ulaşabilirsiniz ve isterseniz düz renk, isterseniz kalan ipliklerden örgü koltuk ya da yatak örtüleri yapabilirsiniz.

Dekorasyonda Örgü Kullanımı

Örgü Erzak Çantaları

Mutfaklarda kullanılan örgü erzak çantalarına, patates soğan gibi ürünler koyulabilir ve kuru bakliyatlar bu alanlarda saklanabilir.

Ayrıca aksesuar olarak kullanılabilecek bayan çantaları da örgüden yapılarak değişik objelerle birleştirilebilir.

Aksesuarlarda Örgü

Özellikle ülkemizde önemli bir kültür ögesi olan örgülerden, çerçeveler, koltuk kılıfları, vazo kılıfları, bardak kılıfları, avizeler, küpeler, saksı kılıfları ve puf gibi oldukça ilginç ürünler yapılabilmektedir.

Otantik mekanlarda daha fazla tercih edilen örgü modelleri dekorasyon için canlı renk seçenekleri ile dikkat çekici mekanlar yaratılmasını sağlamaktadır. Kış aylarında eve sıcak bir hava yaratmak istediğinizde, el örgüsü bir battaniye işinize yarayacaktır.

Aynı zamanda şık görüntüleri de mekanlarınıza en uygun renkleri seçmeniz için avantaj sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu