Güzellik

Dar Gelen Ayakkabı Nasıl Genişletilir? 10 Pratik Yöntem

Dar Gelen Ayakkabı Nasıl Genişletilir? 10 Pratik Yöntem, hastalık nasıl tedavi edileceği sitemizde Dar Gelen Ayakkabı Nasıl Genişletilir? 10 Pratik Yöntem ile ilgili ayrıntı kısmı araştırmaya koyulduk.. Dar Gelen Ayakkabı Nasıl Genişletilir? 10 Pratik Yöntem ile alakalı tüm bilgiler makalemizde..

Dar Gelen Ayakkabı Nasıl Genişletilir? 10 Pratik Yöntem

Yeni aldığınız ayakkabı ayağınızı sıkıyor, dar mı geliyor? üzülmeyin, bildireceklerimizden dilediklerinizi tatbik ederek süet, deri, keten, bez, rugan ve spor size ufak gelen her türlü ayakkabıyı genişletebilirsiniz.

Hemen hemen hepimizin yaşamımız boyunca ayakkabı sıkmasıyla karşılaşmışızdır.

Çok beğenerek aldığınız ayakkabınız ayağınıza olmuyorsa, vuruyorsa işte uymanız gerekenler! 

1.Yöntem
Sıkan ayakkabı için buzdolabı yöntemi
Buzdolabı poşedinin yarısına kadar su koyup ağzını bağlayın. Poşetleri ayakkabıların içine yerleştirip buzluğun boş bir yerine koyup poşetteki sular donana kadar hemen hemen 2-3 saat beklemede bırakın. Buzluktan çıkarttığınız ayakkabıları oda sıcaklığında,içindeki buzlar eriyene dek bekletilir.Poşetleri çıkarıp ayakkabıyı giyin.

2.Yöntem

Gazete kağıtlarını su ile yahut sirkeyle ıslatıp sıkın, fazla suyunu alın. Islak gazete kağıtlarını buruşturup ayakkabının içine koyun, 1 gece beklemede bırakın. Ertesi gün gazeteleri çıkarıp, ayakkabıyı kurumaya bırakın. Ayakkabınız narin ve pahalı bir ayakkabıysa bu yöntem sizin için uygun değildir.

3. Yöntem

Yulafları bir gece suda beklemede bırakın, ertesi gün suyu süzüp, ayakkabıları yulafla doldurun. 1-2 gün beklemede bırakın ve ayakkabılar giyilmeye hazır.

4. Yöntem

Ayakkabınızın içine geceden patates koyup beklemede bırakın. Ertesi gün giyebilirsiniz.

5. Yöntem

Ayakkabınızı açmanın en kolay yollarından biri profesyonel yardım almaktır. Ayakabılarınızı ayakkabıcıya götürün ve ayakkabıcı ayakkabınıza gerdirme işlemi uygulasın.

6. Yöntem

Eczanelerde satılan buz torbasını dondurucuda dondurun, ve ayakkabınızın içine buz torbasını koyup, buzlukta en az 4-8 saat beklemede bırakın.

7. Yöntem

Ayakkabılarınızı evde giyin, bir iki güne açılacaktır.

8. Yöntem

İnternet üzerinden ayak numaranıza göre satın alabileceğiniz ayakkabı kalıbını vuran ayakkabının içine yerleştirin, dar gelen ayakkabı zamanla genişleyecektir. Lakin bu yöntem diğerlerine göre daha geç sonuç verir. 

9.Yöntem

İnternet üzerinden sipariş verebileceğiniz ayakkabı genişletici spreyler de ufak gelen ayakkabıyı genişletmeye yardımcı olabilir.

10. Yöntem

Ayağınıza kalın bir çorap giyip sıkan ayakkabıyı giyin ve saç kurutma makinesi ile sıkan bölgeyi iyice ısıtın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu