Faydalı Bilgiler

Damardan Kimlik Doğrulaması Geliyor

Apple firması Apple Watch’da bulunan kalp atış sensörünün kullanım alanını genişletmekte kararlı. Apple firmasının aldığı bir patente göre kalp atış sensörü kullanarak kullanıcının damarlarından kimlik doğrulaması yapılabilecek.

Apple Watch’da bulunan kalp atış sensöründe iki LED aydınlatma ve iki ışık sensörü bulunmakta. Bu sensörler yardımıyla damarlardan geçen kan miktarını ölçerek kalp atış hızını hesaplayabiliyor. Ama artık bu sensörler kimlik doğrulaması da yapabilecek.

Damardan Kimlik Doğrulaması Geliyor Faydalı Bilgiler

Apple’ın aldığı patente göre sensörler her kullanıcıda eşsiz bir düzende bulunan damarları kimlik doğrulamasında kullanılacak. Sensörler kullanıcının eşsiz damar düzenini daha önce depolanmış damar düzeni bilgileri ile karşılaştırıp kimlik doğrulaması yapılabilecek.

İşin ilginç yanı bu patent Apple Watch duyurulmadan önce 2013 yılında alınmış. Apple ilk önce bu teknolojiyi bir bilek olarak düşünmüş fakat şimdi Apple Watch’ta kullanılacak.

Bir Yorum

  1. adamlar işi biliyor ya apple yapar herşey beklenir gerçekten sitenizde böyle faydalı bişey paylaştıgınız için sağolun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu