Doğal Tedaviler

Covid 19’a Karşı Beyaz Et, Balık ve Yumurta

Covid 19 tüm dünyada hızla yayılmaya devam ederken, bu virüse karşı bağışıklık sisteminizi koruyacak olan gıdaların tüketilmesi çok önemli bir durumdur. Covid 19’a karşı insan vücudunun bağışıklık sistemini güçlendiren balık, yumurta ve beyaz et ülkemizin üretiminde güçlü bir yere sahip olduğu, gıda ürünlerinin başında yer almaktadır.
Bilim adamlarının yaptığı araştırmalara göre beyaz et, balık ve yumurta tüketmek Covid 19 virüsüne karşı oldukça etkili olduğu için bu gıdaları sık sık tüketmekte yarar olduğunu söylemektedirler.

Ülkemiz, levrek, çipura ve hamsi gibi balıkların yanı sıra, yumurta ve beyaz et konusunda da oldukça zengindir. Bundan dolayı kişilerin paniğe kapılmaması gerekmektedir. Çok ekonomik şekilde bu gıdaları temin edip Covid 19’a karşı bağışıklık sistemimizi güçlendirebiliriz.

Covid 19’a Karşı Beyaz Et, Balık ve Yumurta

Covid 19’a Karşı Balığın Faydaları

Balığın içinde bulunan Omega 3 yağ asitleri, kötü kolesterol adı verilen LDL kolesterolü düşürücü bir etkiye sahiptir. Bundan dolayı da kişilerin kalp sağlığını korumasında önemli rol üstlenmektedir. Aynı zamanda bağışıklık sistemini güçlendirmeye de yardımcı olduğu için Covid 19’a karşı oldukça etkilidir. Balığın diğer faydaları ise, stres ve depresyonu önemli ölçüde azaltmaktadır, hafızayı kuvvetlendirmektedir.

Covid 19’a Karşı Yumurtanın Faydaları

Yumurta doğal bir mineral, vitamin ve protein kaynağıdır. Yumurtanın hem beyazı hem de sarısı birçok vitamin bakımından oldukça zengindir. Bilim adamları bu süreç içerisinde yumurtanın içeriğinde bulunan bu mineral ve vitaminlerden dolayı bol bol tüketilmesini önermektedirler.

Covid 19’a Karşı Beyaz Et, Balık ve Yumurta

Covid 19’a Karşı Beyaz Etin Faydaları

Dar gelirli kişilerin ulaşabildiği en uygun fiyatlı ve gayet besleyici özelliği olan ürünlerin başında başında tavuk ve hindi eti gelmektedir. Beyaz et içerisinde bol miktarda çinko bulundurmaktadır. Çinko ise, bağışıklık sisteminin korunmasına yardımcı olur ve yaraların daha hızlı bir şekilde iyileşmesini sağlamaktadır. Beyaz et proteininin, yaşlandıkça meydana çıkan kas kayıplarını, diğer protein bakımından zengin gıdalara göre daha iyi bir şekilde önlemektedir. Beyaz et, bebeklerde beyin gelişimini ve sinir sisteminin daha iyi çalışmasını sağlayan B12 vitaminin tek doğal kaynağı olarak dikkat çekmektedir. Beyaz et proteini aynı zamanda, sağlıklı kardiyovasküler fonksiyonların da korunmasına yardımcı olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu