Güzellik

Çinli Ve Rus Kadınlarının Güzellik Sırları

Çinli Ve Rus Kadınlarının Güzellik Sırları

Her bölgenin ve her toplumun kendine özgü güzelliği vardır. Tabi kullanılan yöntemler de farklılık gösterir. Bu yazıda dünya gündemine güzellikleriyle ilk sıraya oturan Rus kadınlarının ve pürüzsüz yüzleriyle her zaman dikkat çeken Çinli kadınların güzellik sırlarını paylaşacağız. Çinli ve Rus kadınlarının güzellik sırları hepinizin işine yarayacaktır.. ilk olarak ince vücutlarıyla ve porseleni andıran kusursuz ciltleriyle bilinen Çinli kadınlardan bahsedelim.

Çinli kadınlar genç görünüme çok dikkat ederler. Genç görünmelerinin en büyük sırrı yeşil çaydır. Yeşil çay antioksidan özelliği taşır ve cildin yaşlanmasını önleyen vitaminler içerir. Bu sebeple Çinli kadınların vazgeçilmezi yeşil çaydır. Kusursuz ve parlak Cilde sahip olmalarını ülkelerinde yetişen pirince borçlular da denilebilir. Pirinç suyu Çinilerin temel güzellik sırrıdır aslında. Onlar için çok basit bir yöntemdir. Pirinci suda bekletip beyaz renk alan su ile yüzlerini yıkamalarıyla ciltleri tertemiz ve ışıltılı görünür.


Bir başka etken olan masa Çin kültüründe oldukça yaygındır. Masaj ile yüzdeki kan dolaşımını hızlandırarak hücrelerin yenilenmesini sağlar. Yüz masajlarının bazı püf noktaları şunlardır: Yüz asla aşağı doğru çekilmez. Dairesel hareketlerle nazikçe yapılan masaj en doğru yöntemdir. Çene ve çene kemiğinden başlayarak yukarı doğru ovulur.

Rus kadınları deyince akla fit bir vücut sarışın pürüzsüz bir ten gelir. Çekici bir yüze sahip oldukları da bilinir. Aslında onların da abartılacak bir uygulamaları yok. Bulundukları coğrafyanın şartlarından sırlar edinmişler sadede. Rusya için balık sıradan bir şeydir. Kadınlarının güzellik sırları da somon balığına dayanır. Somon balığını çokça tüketen Ruslar bu balığın sütüyle de cilt bakımı yaparlar. Bu uygulamayla kırışıklıkları yok eden Rus kadınlarının başlıca önemli olan sırrı budur. Bir başka yöntem de havyar tüketimi. Rus kadınları için vazgeçilmez olan havyar sıkça tüketilir. Bunun yanı sıra havyar özlü kremleri kullanırlar. Her gece yatmadan önce bu kremleri uygularlar.

Bu bakımları bir kenara bırakırsak ilk olarak etnik yapıdan kaynaklanan bir güzellik olduğu söylenir. Rusların kökeni Slavlara dayanır. Slavların yüz hatlarında belirgin elmacık kemikleri dengeli bir görüntü sağlar. Deri altı yağlarının yoğunluğu olmasıyla kırışıklık oluşmasını geciktiriyor. Rus kadınlarının güzellik sırrı bölge iklimine ve gençlere bağlıdır. Bunun üzerine yapılan bakımla Rusya güzel kadınların dünyası olarak bilinir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu