Güzellik

Cilt Tipine Uygun Ürün Seçimi

Cilt Tipine Uygun Ürün Seçimi 

Cilt tipinize uygun ürün seçemiyor musunuz? Cildiniz için kullandığınız ürünler cildinizde kuruma ya da yağlanmayı arttırıyor mu? Cildinizde sivilce ve siyah nokta oluşumları fazlalaştı mı? Cilt tipine uygun ürün seçimi – hangi cilt tipine hangi ürün? diye düşünüp duruyor musunuz? İşte cevabı;

Cilt tipinizi belirleyerek ürün seçiminizi kolaylaştırın. Cilt tipiniz karma, yağlı ya da kuru olabilir. Bunun için belirlemeniz gereken tek şey gün içerisinde cildinizin yağlanıp yağlanmadığını ya da kuruyup kurumadığını kontrol etmek. Eğer yağlı bir cilt tipiniz var ise, cildinizde yağ bazlı ürünler kullanmaktan ve yağlı yiyecekler yemekten kaçının çünkü bunlar sivilce oluşumuna sebep olacak ve cildinizi daha çok yağlandıracaktır. Bunlar yerine su bazlı ürünler tercih edin ve cildinizde yağlı ürünleri kullanmamaya özen gösterin.


Kuru bir cildiniz var ise de yağ bazlı ürünler kullanmanız cildinizi nemli tutacaktır. Su bazlı ürünler daha çok kurumasına ve çatlamasına sebep olabilir. Su bazlı hemen hemen her üründe kuruma sorunu yaşamanız mümkündür. Karma bir cildiniz var ise ne içerikli ürün kullandığınız pek de önemli değildir. Cildinizde yaratacağı etkiyi sivilce oluşumu, siyah nokta oluşumu ve kızarıklık gibi yan etkileri gözlemleyerek ürünün cildinize iyi gelip gelmediğini öğrenebilirsiniz. Kuru ciltler için kurumasını önlemek amacı ile çeşitli nemlendirici kremler ve sabun kullanabilir ve kurumasını kısa zaman önlersiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu