Bakım ve Güzellik

Cilt Pullanma Sorununu Gidermek İçin Yapılması Gerekenler

Cilt Pullanma Sorununu Gidermek İçin Yapılması Gerekenler

Cildimiz dış etkenlere en fazla maruz kalan organımızdır. Cildimizin sağlıklı olması hem sağlığımız açısından oldukça önemlidir. Hem de çevreye karşı dış görünümümüzü sağlayan bir organdır. Cilt görünümü dışarıya karşı özgüvenimizi sağlayan örtüdür. Giyindiğimiz kıyafetler bile cildimizin üzerinde hoş dursun isteriz. Bu sebeple cilt bakımı oldukça önemlidir.

Ciltte Pullanma

 Cilt pullanma problemi, kalınca bir fondöten sürmüşsünüz de dökülüyormuşçasına cildinizin pul gibi soyulmasıdır. Ne zaman eliniz ile cildinize dokunsanız ufak deri parçaları havada uçuşur. Bu özellikle bayanlar için oldukça önemli bir problemdir. Bu problem ile başa çıkmanın birçok yolu vardır. Sizler de de böyle bir sorun var ise bu problemi çözerek sağlıklı bir cilde kavuşabilirsiniz. Sağlıklı cilt kişinin özgüvenini yerine getireceği gibi aynı zamanda da nemi hapseden tende kırışıklık ve gerginlik oluşmayacağı için pürüzsüzlük ile hoş bir görünüm kazandırmış olacaktır.

Cilt Pullanması Çözüm Önerileri

 Cilt pullanması sizin için hem bir cilt problemidir. Hem de estetik görünümünüzü ve göz zevkinizi bozan bir durumdur. Cilt pullanmasını gidermek açısından en başta bol su ve sıvı tüketmek gerekir. Böylelikle cilt pullanmasına karşı birinci çözüm uygulanmış olur. Özellikle yaşlanan ciltlerde cilt pullanması sorunu daha çok ortaya çıkar. Bunun sebebi biyolojik yaş ilerledikçe cilt içerisinde var o lan suyun muhafaza edilememesidir. Cilt suyu azaldıkça kuruluk ve cilt pullanma sorunu gerçekleşmektedir. İşte böyle bir durumda uygulanacak tek çözüm bol su ve sıvı tüketmek değildir. Sıvı tüketiminin yanında da aynı zamanda düzenli periyotlar ile nemlendirici kremler kullanmak da gerekmektedir.

Yüzde Pullanma Giderici Maddeler

Cilt pullanmasına karşı çözüm özellikle yüz çevresi üzerinde ise bu problemi gidermek için cilt bakım maskeleri uygulayabilirsiniz. Bu maskeler hem yüzünüzün ph düzenini ayarlayacak hem de pullanma sorununuza iyi gelecektir. Bu maskeleri evlerinizde hazırlayabileceğiz gibi aynı zamanda da eczaneler ve maske satış mağazalarından da satın alabilirsiniz. Maske yapıldıktan sonra ortalama 2 dakika beklemelisiniz. Daha sonra cildinizi bol ve ılık su ile yıkamanız gerekir.

Bu sayede yüzünüzde oluşan cilt pullanma rahatsızlığını gidermiş olacaksınız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu