GüzellikModa

Cilt Lekeleri İçin Karbon Peeling

Cilt Lekeleri İçin Karbon Peeling

Cildimiz için birçok kozmetik ürün ve evde hazırladığımız maskeler kullanırız. Hepimiz ışıltılı bir cilde sahip olmak için çabalarız. Kırışıklıklar ve bazı cilt lekelerini bu yöntemlerle gidermemiz mümkün olmayabilir. Bu durumda medikal estetiğe başvurmak gerekir. Cilt yenileme ve gençleştirme işlemi için uygulanan bir yöntem de karbon peelingidir. Lazerle yapılan bu işlem düzenli seanslarla ve uzman ellerle rahatlıkla başvuracağınız bir yöntemdir. Cilt lekeleri için karbon peeling aşamaları şöyledir:

– İlk olarak cilt temizlenir.

– Yüze karbon içeren bir sıvı sürülür.

– Bu sıvının kuruması beklenir.

– Lazer cihazıyla bu maske üzerine işlem yapılır. Yüzdeki karbon lazerle temizlenir.

– Bu işlemde Q switched Ndyag lazer sistemi kullanılır.

Her ciltte farklılık gösteren seans sayısı en az 5 olur. 20 dakikalık bir işlem gerçekleştirilir. Seansları arası ilk zamanlar 1 haftalık bir sure olmalıdır. Sonraları ayda bir olur. Karbon peelingi her mevsim uygulanabilen bir işlemdir. Hiçbir yan etkisi yoktur. Günlük hayatı etkilemez. İşlem sonrası fazla güneşte kalmamaya özen göstermek ve nemlendirici krem kullanmak yeterli olur. Koyu cilt lekeleri için uygulama yapıldıysa daha etkili bir nemlendirici kullanılmalıdır.

Karbon peeling sonrası ciltteki değişmelerin bazıları kendini hemen gösterirken bazıları tedavi sonunda gösterir. Erken sonuçlar; pürüzsüzlük, parlaklık, ciltte sıkılaşmadır. Tedavi sonunda ise daha gergin, sıkı bir cilt ve koyu cilt lekelerinden bile arınmış hale gelir. Her yaşa uygulanabilir. Esmer ciltlerde de uygulamasının bir sakıncası yoktur. Acı hissi yok denecek kadar az olur. Bunun sebebi de lazer ışınlarının hızlı hareketidir. Başka tedavilerin üzerine yapılması sorun oluşturmaz.

Genç bir görünüm, sivilce izlerinin yok olması, doğuştan olan lekelerin ve güneş lekelerinin silinmesi gibi etkenlere uygulanabilecek en uygun işlemdir. Bunun yanı sıra parlak, ışıltılı ve pürüzsüz bir cilde kavuşmak mümkün. Dikkat etmeniz gereken, kaliteli bir cihaz kullanan iyi bir merkeze başvurmak. Bir o kadar da önemli olan uzman kişiler tarafından yapılmasıdır. Ucuz yapılan yerlere itibar edip cildinize zarar verilmesine musade etmeyin. Cihazların sahnelerine dikkat edin. Sağlığınıza önem veren kurumları tercih edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu