Sağlık

Cildi nemli tutma yöntemi, cildin su ihtiyacı için aşı

Cilt nemlendirici aşı, aşı ile cildi nemlendirme, nem aşısı

Kuru hava, sıcaklar, direk güneş ışığı ile temas, yeterince su içilmemesi, düzensiz beslenme derken cilt susuz kalır. Daha kötüsü kuruyan cilt kırışır, çatlar ve morarır. Kimse cildinde özellikle yüzünde genç yaşında susuzluğun verdiği nemsiz cilt yüzünden bu hale düşmek istemez.

Ne yaparsam yapayım cildim kuru kalıyor çözüm bulamıyorum diyorsanız nem aşısı diye bir takviye yöntemi var.

Cilde su miktarı az girer, çok çıkarsa özellikle yaz aylarında terlemeler yüzünden sıvıyı az alırsanız ciltte kuruluk olur. Bu kuruluk yaz aylarında güneş ışığı ile daha sıkıntılı boyutlara gelir. Gözaltı çökmeleri, mat bir ciltten kurtulmak için nem aşısı yöntemine başvurabilirsiniz.

Nem aşısı nedir?

Cildin su ihtiyacı karşılanamaz ve susuz kalırsa ciltte sorunlar oluşur ve bu sorunlar kalıcı hale gelebilir. Yaz aylarında daha fazla dikkat edilmesi gerekmektedir. Susuzluktan ince deri tabakası olan bölgeler (gözaltı) gibi alanlar daha fazla etkilenir. Böyle dönemlerde cildinize 6 ay boyunca nem desteği sağlayacak nem aşısı bulunmaktadır. Bu nem aşısının içerisinde saf hyaluronik asit bulunmaktadır.

Saf hyaluronik asit içeriği ile cilde gerekli olan nem kazandırılıyor ve cildin esnekliği tekrardan oluşuyor.

Cilt nemlendirme nasıl yapılır?

Bu uygulama cildi nemlendirmek için çoklu iğnelerle uygulanıyor çok ince olan iğneler ciltte küçük enjeksiyonlarla müdahale yapılarak gerçekleşiyor. Lokal anestezi ile gerçekleşen bu işlemde iz kalmıyor. Hangi bölgenizde sorun varsa o bölge üzerine işlem yapılarak tek seansta işlem 15 ile 20 dakika kadar sürüyor.

Cilt ne kadar nemli kalıyor?

Cildi nemli tutma yani cildin nem ihtiyacını karşılama süresi 6 ile 9 ay kadar sürüyor. Bu süre sonunda cilt eski bozuk görünüme dönmüyor.

Cilt nemlendirme nerede yapılır

Cilt nemlendirme aşısı veya uygulaması estetik uzmanları tarafından yapılır. Bunun haricinde güzellik merkezleri, kuaför gibi yerlerde uzman ve yeterliliği olmayan kişiler tarafından yapılması uygun değildir.

Not: Cilt nemlendirme işlemi ile cildin su depoları doldurulmaktadır. Cilde ışıltı ve parlaklık kazandıran bir yöntemdir. Deri altına enjekte edilen bir uygulamadır. 1 sefer aşı yapılırsa ömür boyu cilt nemlendirme ihtiyacı olmaz anlamına gelmez. Belirli süreler boyunca cildi nemli tutar.

Global

Araştırmacı ve yazar. Sağlık gündemini takip ederek hastalıklar ve tedavi yöntemleri ve alternatif tıp alanında detaylı bilgi paylaşımı sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu