Güzellik

Cevizi Suda Bekletmek, Suda Bekletip İçmenin Faydaları Ceviz Suyu Kürü

Cevizi Suda Bekletmek, Suda Bekletip İçmenin Faydaları Ceviz Suyu Kürü, hastalık nasıl tedavi edileceği sitemizde Cevizi Suda Bekletmek, Suda Bekletip İçmenin Faydaları Ceviz Suyu Kürü ile ilgili ayrıntı kısmı araştırmaya koyulduk.. Cevizi Suda Bekletmek, Suda Bekletip İçmenin Faydaları Ceviz Suyu Kürü ile alakalı tüm bilgiler makalemizde..

Cevizi Suda Bekletmek, Suda Bekletip İçmenin Faydaları Ceviz Suyu Kürü

Ceviz suyu, C vitamini, B12, E, K, A vitaminleri, tiamin, beta-karoten, lutein ve zeaksantin, riboflavin, niasin, pantotenik asit, B6, folat yönünden zengin olan harika bir gıdadır. Ceviz suyunda bunun bunun yanında kalsiyum, demir, magnezyum, fosfor, potasyum, çinko, bakır, manganez ve selenyum gibi minerallerden bol miktarda bulunur. Aç karnına cevizli su içmenin, ceviz suyunun sağlığa faydaları saymakla bitmez kolestrolü düşürür, kabızlığı giderir, kilo vermeye yardımcı olmaktadır, göbek eritir, stresle mücadele eder, detoks özelliği aracılığıyla vücudu toksinlerden arındırır.

Ceviz Suyu Nasıl Hazırlanır?

Malzemeler

 1. 2-3 adet bütün ceviz (Sert dış kabuğu soyulmuş)
 2. 1 su bardağı su

Hazırlanışı;

Cevizin içindeki vitamin ve minerallerin suya geçmesi için, ceviz suyu geceden hazırlanıp sabaha kadar bekletilir ve sabah aç karna su içilir, ardından cevizler tüketilir. Yapmanız gereken fazla basit: 1 su bardağı suyun içine sert kabuklarını kırıp içini çıkardığınız 2-3 adet cevizi ilave edip sabaha kadar beklemede bırakın. Sabah uyandığınızda aç karna, oturup ceviz suyunu için. Ardından o cevizleri tüketin.

Ceviz Suyunun Sağlığa Faydaları Nelerdir?

 1. Ceviz suyu tansiyonu düşürmekte oldukça etkili rol oynar. Yüksek tansiyon hastası iseniz hergün cevizli suyu içip cevizleri tüketin. Kısa sürede tansiyonunuz normale dönecektir.
 2. Ceviz suyu kötü kolestrolü düşürüp iyi kolestrolü artırır.Kolesterolünüz yüksekse her gün cevizli suya devam edin 1 haftada kötü kolesterolünüz mühim ölçüde düşecektir.
 3. Ceviz suyu damarlardaki tıkanıklıkları açıp kan dolaşımını rahatlatır, damar tıkanıklığından muzdarip olanlar düzenli ceviz suyu tüketerek damarlarının açıldığına şahit olabilirler.
 4. Ceviz suyunun en mühim faydalarından bir diğeride lif yönünden zengin içeriği aracılığıyla kronik kabızlıkla savaşmasıdır, düzenli olarak ceviz suyu tüketerek kabızlıktan kurtulabilirsiniz.
 5. Ceviz suyu tüketmek uzun süre tokluk sağlar, bi hayli hızlı zayıflatır.
 6. Ceviz suyu bağırsakları çalıştırıp, karın şişkinliği ve gaz sorunune çözüm olur.
 7. Ceviz suyu tatlı isteği ve aşırı iştahı kontrol altına alır, tatlı krizlerini önler.
 8. Ceviz suyu troid değerlerinin normale dönmesinde mühim rol oynar.
 9. Ceviz suyu sinirleri rahatlatır, gerginliği giderir, ceviz suyu içerek artık sinirlerinizin pamuk gibi olduğunu, kolay kolay sinirlenmediğinizi yaşayarak gözlemleyebilirsiniz. Ayrıca ceviz suyu içerdiği omega 3 yağlarıyla sinir sistemini yıpranmalara karşı korur.
 10. Ceviz suyu detoks etkisi aracılığıyla vücudu toksinlerden, zehirli atıklardan arındırır.
 11. Ceviz suyu tüketimi basen bölgesindeki yağları eritir.
 12. Ceviz suyu enerji düzeynizi artırıp, yorgunluk ve halsizliği giderir, kendinizi çok enerjik hissetmenizi sağlar.
 13. Ceviz suyu depresyonla karşılaşmada en büyük yardım edenlerinizdendır, ceviz suyunu düzenli tüketerek kendinizi daha mutlu, huzurlu hissedebilirsiniz.
 14. Ceviz suyu yüksek protein minerali içermesi aracılığıyla yağ yakımını hızlandırır, kısa bir sürede fit bir görünüme kavuşmanızı sağlar.
 15. Ceviz suyu en kuvvetli detoks içeceklerindendir, karaciğeri temizleyip karaciğer detoksu sağlar. Ceviz içinde barındırdığı yüksek miktarda amino asit l-arginin maddesi aracılığıyla karaciğeri toksinlerden arındırır. Ek olarak, cevizde mühim miktarda glutatyon isimli madde ve omega-3 yağ asitleri bulunur, bu mineraller karaciğer temizleme işleminde etkili besinlerdir.
 16. Ceviz suyu saç ve tırnak sağlığını kuvvetlendirir, tırnaklardaki kırılmaları ve saç dökülmesini önüne geçer.
 17. Ceviz suyu cildi içerden nemlendirip yaşlanmaya karşı korur.
 18. Ceviz suyu içindeki Omega 3 yağ asitleri aracılığıyla beynin işleyişini artırır, hafızayı kuvvetlendirir.
 19. Ceviz suyu kötü kolestrolü düşürüp iyi kolestrolü artırdığından birinin kalp ve dolaşım sistemi için çok faydalıdır, kalp hastalıklarını önler.
 20. Ceviz suyu iyileştirici özellikleri aracılığıyla kişiyi kanserden korur. Yapılan bilimsel çalışmalarda anti oksidan özellikleri ile bilinen ceviz suyunda bulunan bileşimlerin vücuttaki kanser hücrelerinin büyümesini kontrol ettiği tespit edilmiştir. Food and Chemical Toxicology  (Gıda ve Kimyasal Toksikoloji) tıp dergisinde yayına giren 2010 tarihli bir araştırma, cevizde bulunan fenolik içeriğin ve antiproliferatif özelliğin kanser hücrelerinin büyümesini engellediğini ve böylece etkili bir kanser önleyici madde olarak çalıştığı  görülmüştür.
 21. Ceviz suyu iştahı kapatır, çok yemek yemeyi önler ve kilo kontrolüne yardımcı olmaktadır.
 22. Ceviz suyu demir, kalsiyum, potasyum, bakır ve çinko yönünden zengin bir içecektir bu özellikleri aracılığıyla bağışıklığı güçlendirip, sağlık verir, hastalanmayı önler.
 23. Ne yapsam kilo veremiyorum diyorsanız mutlaka ceviz suyunu deneyine ceviz suyu metabolizmayı hızlandırıp, veremediğiniz kiloları vermenizi sağlar.
 24. Yapılan bir çok araştırma, günlük olarak ceviz suyu tüketilmesinin Diyabetin (Şeker hastalığının), özellikle Tip-2’nin kontrolünde büyük ölçüde yardımcı olduğunu göstermiştir. Journal of Nutrition isimli tıp dergisinde yayına giren 2013 tarihli bir araştırmada, ceviz tüketiminin kadınlarda Tip 2 diyabet riskini mühim derecede düşürdüğü bilgisi yer almıştır.
 25. Omega-3 yağ asitleri yönünden zengin olan ceviz suyu, stresle ve depresyonla karşılaşmada en iyi kaynaklardan biridir. Cevizin ve ceviz suyunun düzenli tüketilmesi birinin psikolojisini de güçlendirmeye yardımcı olmaktadır.
 26. Ceviz suyunun en mühim bileşenlerinden birisi olan alfa linolenik asit, kemiklerin ve diş sağlığını koruyup kuvvetli kemik ve dişlere sahip olmanızı sağlar.
 27. Ceviz suyu içerdiği melatonin aracılığıyla, uykusuzluğu ve uyku poblemlerinı önler, sinirleri rahatlatıp sorunsuz bir uyku çekmenize ve dinç uyanmanıza yardımcı olmaktadır.
 28. Ceviz suyu omega-3 yağ asitleri, E vitamini, magnezyum ve folat içerir. Tüm bu mineraller kalbin düzenli çalışmasına yararlı maddelerdir.
 29. Ceviz suyu karaciğer zararını giderir, ve karaciğeri onarmaya yardımcı olmaktadır. the Journal of Agricultural and Food Chemistry (Tarım ve Gıda Kimyası Dergisinde) yayına giren 2008 tarihli bir araştırma, cevizde bulunan polifenollerin karaciğer zararını önlediği bilgisi yer almıştır.
 30. Ceviz suyu E ve C vitamini yönünden zengin bir içecektir, bu özelliği aracılığıyla cildin kolajen üretimini destekler, sivilce, siyah nokta kişi cilt kusurlarından kişiyi korur.
 31. Ceviz suyu anti-aging yani yaşlanma zıtı olan besinlerden olarak bilinir, yaşlanmayı geciktirip her daim genç ve güzel kalmanızda mühim rol oynar. Her gün ceviz suyu ve ceviz tüketerek gençliğinizi koruyabilirsiniz.
 32. Ceviz suyu demir, magnezyum, fosfor, bakır ve manganez gibi protein, lif, B vitaminleri ve minerallerin müthiş bir kaynağıdır. Böylelikle günlük gereksiniminiz olan vitamin ve mineralleri sağlayıp vitamin eksikliğini önler.
 33. Yapılan bilimsel çalışmada ceviz suyunda bulunan bileşiklerin beyinde amiloid plaklarının oluşumunu durdurarak Alzheimer hastalığı riskini azaltabileceği tespit edilmiştir.
 34. Ceviz suyu karaciğeri temizleme özelliğine sahiptir, böylece karaciğer yağlanmasının yol açtığu ekzema, sedef, mantar gibi cilt hastalıklarının nasıl tedavi edileceğinde etkilidir.
 35. Ceviz suyu tiroid bezinin düzgün işleyişine yardımcı olarak troidlerin aşırı yahut az çalışmasını önüne geçer.
 36. Ceviz suyu göbek eritir ve kilo vermeye yardımcı olmaktadır.

Ceviz Suyun Zararları Nelerdir?

 1. Ceviz alerjiye neden olabilen bir besin maddesi olduğundan ceviz suyu tüketen bireylerde alerji sorunu yaşanabilir. Ceviz suyu alerjisi neticesinde ciltte kızarma, kaşıntı, ciltte lekelenme, şişme gibi sorunlarla karşılaşılabilir.
 2. Ceviz suyu yüksek miktarda lif içerdiğinden ishale neden olabilir.
 3. Ceviz allerjen maddeleri içermektedir. Cevizde vücut içinde, histamin üretilmesi için beyaz kan hücreleri uyaran antikorları bulundurmaktadır. Bu histamin mide bulantısı, karın ağrısı ve şişkinlik gibi mide bağırsak sağlık neden olabilmektedir.
 4. Ceviz suyu yan etki olarak boğaz ve dil şişmesi yapabilir.
 5. Ceviz suyu bazı bireylere dokunup baş ağrısına neden olabilir.
 6. Ceviz suyu hormonların işleyişinde etkili olduğundan adet söktürücü ve adet geciktirici özellik gösterebilir.
 7. Mide sorunu yaşayan bireylerde ceviz mideye dokunup midede ağrı ve yanma yapabilir.
 8. Ceviz suyu bazı bireylere dokunup tansiyonu yükseltebilir yahut düşürebilir.

Ceviz Suyu Zayıflatırmı? Ceviz Suyu İle Zayıflama Kürü Ayda 16 Kilo! Tıklayınız 

Ceviz Zarının Cevizin İçindeki Zarın Faydaları, Ceviz Kabuğunun Dişe Faydaları Tıklayınız

Ceviz Kabuğu Ve Ceviz Yaprağı İle Saç Boyama Tarifleri Tıklayınız 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu