Vücut Ağırlığı

Çekirdekli siyah kuru üzüm kaç kalori, sarı kuru üzüm kaç kalori, siyah üzüm kurusu kaç kalori

Kuru üzüm kilo yapar mı, kuru üzüm zayıflatır mı, kuru üzüm kaç kalori?

1 avuç kuru üzüm kaç kalori diye merak ediyorsanız 80 kaloridir. Yani 3 sefer parmaklarınızın ucu ile siyah, sarı üzüm kurusu yeseniz 1 avuç yapar ve 80 kalori almış olursunuz. Kuru üzümün kalorisinin yanında ise A, B12, C ve D vitaminlerinin yanında kalsiyum, magnezyum, demir gibi zengin içeriği bulunur.

Kuru üzüm kaç kalori?

  • 50 gram kuru üzüm = 150 kalori
  • 100 gram kuru üzüm = 300 kalori
  • 1 avuç kuru üzüm = 80 kalori
  • 1 çay bardağı kuru üzüm = 300 kalori
  • 1 kaşık kuru üzüm = 30 kalori
  • 50 gram siyah üzüm kurusu = 160 kalori
  • 100 gram siyah üzüm kurusu = 315 kalori

ortalaması iledir.

Kuru üzüm zayıflaatır mı, kuru üzüm kilo yapar mı?

Kuru üzüm ile hem zayıflama hem de kilo almak mümkündür. Şu şekilde açıklayabiliriz;

Spor yaparak zayıflama programı yapıyorsanız kuru üzüm zayıflamanıza yardım eder. Egzersizin sonrası yakılan enerji kuru üzümden alınır. Üzümde bulunan doğal şeker enerjiye dönüşerek spor için gereken kuvveti verir.

Kuru üzümün düzenli yenilmesi ile metabolizma hızlandırılır, mide bağırsak hareketlerindeki artış besinlerin iyi sindirilmesini sağlayarak yağa dönüşmesini engeller. Kiloluların sindirimlerindeki zayıflık ve yavaş metabolizma yapılan araştırmalar sonunda tesbit edilmiştir.

Metabolizmanın sağlıklı çalışması için ayrıca pH dengesinin korunması ve bağışıklık sisteminin kuvvetli olması gerekmektedir. Düzenli kuru üzüm yerseniz hem kalp sorunlarından hem de metabolizmanın hızlanmasına fayda sağlarsınız.

Kuru üzümdeki yüksek lif oranı zayıflama programları için ideal besin kaynaklarındandır. Lifi bol olan yiyecekler zayıflamaya yardımcıdır.

Kuru üzüm nasıl yenir?

Kuru üzüm bolca yenilmemelidir. Bolca yemek demek bol kalori bol kilo demektir. Yiyeceklerin yanına 1 kaşık koyarak tüketin.

Sonuç olarak;

Kuru üzümü bol yerseniz kilo alırsınız. İdareli yerseniz kilo almaz zayıflamaya yardım edersiniz. Salatalara, kahvaltılara koyarak hem günlük enerjinizi alır hem de hızlı metabolizma için destek olarak daha iyi sindirim ve daha hızlı kilo vermede kullanabilirsiniz. Ayrıca lifli besin kaynağı olması ile kabızlık gibi sorunlara da neden olmadan yenilebilir zengin içerikli besin kaynaklarındandır. Günlük almanız gereken kalori miktarınız 2000 kalori seviyelerindedir ve üzümle bu kaloriyi aşmamaya dikkat edin.

Bu bilgilerde ilginizi çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu