Estetik AmeliyatlarSağlık

Burun Estetiği Ameliyatı Fiyatları | 2019

Değerli Ziyaretçilerimiz, sitemize gelen yoğuntelep üzerine Burun estetik ameliyatı, burun estetik fiyatları ve Burun Estetiği Ameliyatı nın devlet hastanelerinde yapılıp yapılamayacağı ile ilgili ayrıntılı bir yazı hazırladık.

Konu Başlıklarımız ;

 • Burun Estetik Ameliyatı Nedir  ?
 • Burun Estetik Ameliyatları Devlet Hastanesinde yapılır mı?
 • Burun Estetik Ameliyatları SGK Tarafından Karşılanır mı?
 • Burrun Estetik Ameliyatı Fiyatı Ne Kadar ?
 • Burun Estetik Ameliyatı kaç saat sürer ?
 • Ameliyat Genel Anestezi Altında mı Yapılır?
 • Ameliyat Sonrası Ne Zaman Taburcu Olunabilir ?
 • Burun Estetiği İçin Hangi Branşa Başvurulur ?
 • Kaç Günde Tamamen Sağlıklı Burna Sahip Olabilirsiniz ?
 • Estetik Ameliyat sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Burun Estetiği Ameliyatı Nedir, Burun Ameliyatı Nasıl Yapılır  ?

Burunda doğuştan yada sonradan oluşan şekil bozukluklarının, tıbbi müdahele ile cerrahi olarak düzeltilmesi ameliyatıdır. Estetik amaçlı ameliyatlar, tıbbi bir gereklilik olmamasına rağmen tamamen vatandaşın isteği ve onayı ile ilgili branş doktorunda burnu için şekil verdirmesi durumudur. Bir kaza, yada komplikasyon sonucu oluşan ve kişinin nefes almasını, koku almasını, yada yaşam kalitesi düşürecek derecede şeklinin bozulması durumunda ise estetik amaçlı değil tıbbi zorunluluktan yapılan ameliyatlar diyebiliriz. Bu tür ameliyatlar hekimin inisiyatifinde olup hastaya önerilerek yapılır.

Burun Estetik Ameliyatı Devlet Hastanesinde yapılır mı?

Estetik amaçlı yapılan burun ameliyatları özel ameliyatlar olmasından dolayı genel olarak özel hastanelerde yapılsa da, devlet hastanelerinde de yapılabilir. Burun estetik ameliyatını yapacak olan hekime başvurduğunuzdahekim burnunuz ile iligil yapılabilecek müdahaleyi size ayrıntılı olarak açıklayacaktır. Fakat mesai saatleri içinde gittiğinizde devlet hastanelerinin malum yoğunluğu da olduğundan normal mesai saati içinde falza zaman ayıramayabilir. bu nedenler estetik amaçlı burun ameliyatı için için hekiminiz ile mesai sonrası rrandevu alarak görüşmeniz yararınıza olacaktır.

Burun Ameliyatı SGK Tarafından Karşılanır mı?

Bilindiği üzere ülkemizde sağlık sistemi içn kullanılan paralar sosyal güvenlik Kurumu tarafından ödenmektedir. Hastanelerde yapılan tüm işlemlerin ücretini sizin adınıza Sosyal güvenlik kurumu öder. Eğer sosyal güvenceniz var ve aktif ise devlet hastanelerinde ilk muayenenizi ücretsiz olarak olabilirsiniz. Doktorunuz eğer yapılacak ameliyatın tedavi amaçlı değilde estetik amaçlı yapılacağına karar verirse sizi ücretli olarak ameliyet günü yatış yapacaktır. burdan sonraki tüm hizmetler paket hizmet oalrak sisteme yansıyacaktır. Estetik amaçlı burun estetik ameliyatları devlet hastanelerinde ücretlidir.

Burun Estetiği Yaptırmak Ne kadar ?

Estetik ameliyatlar lisanslı ve yetkili kurumlarda yapılır. bu krumlar ülkemiz için Devlet Hastaneleri, Özel hastaneler ve üniversite hastaneleridir. Devlet Hastanelerinde yapılan tüm hizmetlerin fiyatı sabittir. Estetik işlemler için ise paket uygulama olarak ödeme yapılır. Örneğin Burun Estetik Ameliyatı için, gündüz yatak ücreti, kan tahlilleri, belirli konsültasyon işlemleri, kullanılacak malzemelerin parası, yoğun bakım (ameliyat sonrası hastalar cerrahi yoğun baıma alınıp takip edilirler)  ve kullanıcak ilaçlar toplu şekiilde fiayatlandırılmıştır.

Devlet hastanelerinde fiyat sabit olsada yapıacak ameliyat için girecek doktorun, branşı, akademik ünvanı, hastanın sosyal güvencesine göre farklar çıkabilir. Refakat, çeşitli paket dışı hizmetler ayrıca ücretlendirilebilir. Bu bakımdan size soylenen fiyatın belli bir miktar fazlasını ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Devlet Hastanelerinde Rinoplasti hizmeti olarak yapılan bu ameliyatın fiyatı, yapıacak işlemin derinliğine göre 1847TL ile 6480 TL arası değişmektedir. Bu fiyatlar sabit fiyatlar olup Devlet hastanelşerinde indirim söz konusu değildir.

Özel Hastanelerde ise fiyatlar gene paket hizmeti olarak sunulmakla birlikte yapılacak tüm işlemler için ayrı faturalandırma da yapılabilir. Özel hastane burun estetiği fiyatı ise gene 4000TL ile 20.000 TL arası değişmektedir. Özel Hastanelerde yapıacak hizmet için pazarlık yapma şansınız herzamn vardır. belli ve zorunlu alınacak ücretler dışındaki hizmetler için indirim talep edebilirsiniz.

Estetik Ameliyat Kaç Saat Sürer ?

Operasyon süresi yapılacak işleme ve rekonstruksiyona göre değişmekle birlikte hastanın hazılrlanması, operasyon, uyandırma, ve servise alınması yaklaşık 4 saat sürer. operasyon işlemi her ne kadar kısa sürsede temel hazırlıklar ve kontroller tüm ameliyatlar için geçerli olmak üzere uzun sürebilmektedir.

Özelikle hastanın burun estetiği ameliyatı öncesi hazılanması uygulanacak işlem ve sonrası için çok önemlidir. Preop olarak adlandırılan hastalar amliayat hissinin verdiği panik atak yaşayabilmektedirler. Ameliyat oncesi 12 saat aç kalmış olmanında verdiği huzursuzlik ile hastanın amaliyata hazır hale getirlmesi zaman almaktadır. bu nedenle 1 gece öncesinden hastanede yatış işlemi yapılır.

Ameliyat genel anestezi altında mı yapılır?

Ameliyat işlemi sırasında hastanın hiç bir şeklide hareket etmemesi gerekmektedir. Bu nedenle hasta genel anestezi altında opere edilir. İşin içine birde Burun estetiği girince Operator hekim çok daha yavaş işlemi gerçekleştriecektir. Genel Anestezi hem hasta hemde doktor için gerekli ve elzemdir. Anestezi altındayken hastalar (çok spesifik durumlar hariç) hiç bir ağrı ve sızı duymazlar.

Ameliyat sonrası ne zaman taburcu olunabilir ?

Ameliyat sonrası hastalar 1 gün  kadar müşahade altında kalırlar. Bu ameliyatın ertesi gün doktor vizit yaparak hastanın durumunu değerlendirip gerekirse taburcu eder. Hasta taburcu olmadan önce tavsiyerde bulup kullanmanız gereken ilaçları yazacaktır. Yalnız Ameliyattan sonra 1 gece müşahade altında kalacağınızı bilmelisiniz.

Burun Estetiği yaptırmak için hangi branşa başvurulur ?

Estetik ameliyatlar genel olarak Plastik Cerrahi branşınının alanı olsada Burun estetiği ameliyatı Kulak Burun Boğaz Hastalıkları branşı da yapmaktadır. Daha önceki operasyonlarını bildiğinz Plastik Cerrah yada Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı ile görüşerek durumunuzu anlatabilir ve yardım alabilirsiniz.

Kaç günde tamamen sağlıklı burna sahip olabilirsiniz ?

Ameliyat sonrası 1 gunde taburcu olmanıza rağmen burnunuzdaki bandajlar, burun içindeki dikişlerin iyileşmesi, ve burnunuzun estetik bir görünüme kavuşması bir aya yakın bir sure alır. bu süre zarfında doktorounuzun tavsiyerlerine tam olarak uymalısınız. burnunuzdaki bandajlar 2-3 gün de bir kere pansuman edilmelidir. Doktorunuz size vereceği ağrı kesicileri ihtiyaca binaen kullanabilirsiniz.

Estetik Ameliyat sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bilindiği Tüm estetik operasyonlar cerrahi bir müdahaledir ve Vucut bu değişikliklere hemen adapte olamayabilir. bu nedenle estekik olan burnunuz için bazı kurallara uyamanız elzemdir. estetik ameliyat sonrası burnunuza şekil veren kemik ve kıkırdak doku zedelenmiş olacağı için bu kemik ve kıkırdağın kendini toparlaması gerekmektedir. bu yaklaış 2 yıl kadar sürebilir. bu süre içinde özelikle burnunuzu darbelerden uzak tutmalısınız. Olası bir travmada özelikle burun estetik yapılan yer diğer vucut bölgelerineze nazaran daha hassas ve kırılgan olacaktır. travma (darbe) dışında burnunuzun yapması gereken gorev gereği içinde mukus olusacak ve kuruyabilecektir. bunların temizlenmesi sırasında özelikle kılcal damarların zarar görmemesi iççin azai özen gösterilmelidir. Burun içine yabancı cisim (parmak, kulak temizlem çubuğu, cımbız v.s ) sokulması da hem kontamine olması açısında hemde travmatik olması açısından tehlikeli olabilir.

5 Yorum

 1. Merhaba, Burnumda hipertrofi ve nazal konka deviasyonu var. bunların ameliyat ile düzeltilmesi, hipertrofinin de alınması gerekmiş. bu ameliyat ile birlikte estetik ameliyatta yaptırabilir miyim

  1. Merhaba Gülten Hanım, bahsettiğiniz hastalıklardan hipertrofi burun içinde et büyümesi anlamına geliyor. bunu etin alınmaz ise özelikle geceleri nefes almakta çok zorlanırsınız. konka deviasyonu ise burun kemiklerinizde eğilme olarak soyleyebilirzi. bu ikisin tek ameliyatta muhtemeilen giderilebilir. estetik işlemi ise bambaşka bir durum tedavi için yapılan ameliyat sonrarı hekiminiz uygun gorurse estetik düzeltme yapabilir fakat buyuk bir işlem gerektiren estetik gerekiyorsa muhtemelen ayrı tutacaktır. hekiminize ayrıntılı olarak sordupunuzda size bilgi verir. Sağlıcakla kalın

 2. iyi günler, 1 ay once burun ameliyatı oldum. burun kementinde düzeltme yaptılar. fakat hala bir sızı var bir türlü geçmiyor sebebi ne olabilir ?

  1. Hatice hanım, burunda oluşan kementler, genetik olabileceği gibi bir baskıya bağlı (gozlük, koruyucu ekipman, travma v.s) da olabilir. yaptırdığınız düzelme işleminde 1 ay geçmiş olmasına rağmen hala ağrı geçmemesinin çeşitli sebebpleri olabilir. bunlar ;ağrı olan bolgede başka bir komplikasyonun başlaması, (yeni hipertrofiler, travma vs), operasyon yapılan bölgede enfeksiyon kapmış olmasına bağlı iltihaplanmalar, brun bölgeniz olması sebebiyle sinuslerinizini iltihaplanması (sinuzit) kemik dokunun hala iyileşmemiş olmalı ve periost denilen kemik zarının ağrı yapması diyebiliriz. bahsettiğiniz ağrı özelikle artarak decam ediyorsa mutlaka hekiminize durumu bildirmelisiniz. Sağlıkcakla kalın

 3. Kütahya’da estetik burun ameliyatı yaptırmak istiyorum. Tavsiye edebileceğiniz doktor var mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu