Güzellik

Burnumun Üstünde Kıl Çıkıyor, Nasıl Kurtulurum?

Burnumun Üstünde Kıl Çıkıyor, Nasıl Kurtulurum?, hastalık nasıl tedavi edileceği sitemizde Burnumun Üstünde Kıl Çıkıyor, Nasıl Kurtulurum? ile ilgili ayrıntı kısmı araştırmaya koyulduk.. Burnumun Üstünde Kıl Çıkıyor, Nasıl Kurtulurum? ile alakalı tüm bilgiler makalemizde..

Burnumun Üstünde Kıl Çıkıyor, Nasıl Kurtulurum?

Burun üzerindeki tüyler ve kıllar genelde genetik ile hormonlardaki dengesizlikler sonucu görülmektedir, hem erkeklerde hem de kadınlarda görülebilir. Ağda, lazer epilasyon, tüy dökücü kremler burun üzerindeki kıllardan kurtulmak için en sık başvurulan yöntemlerdendir. Burun üzerindeki kılları tıraş etmek de uygulanan diğer alternatiflerdendir. Lakin jilet kullanmak kılların daha sert ve kalın çıkmasına neden olabilir. Kılları almak yerine oksijen suyu sürüp, rengini görünmez yapmak da özellikle kadınlar aracılığıyla denenen çözümlerdendir.

Soğuk ağda bantları burun kılllarını yok etmek için evde basit bir şekilde kullanabileceğiniz bir gereçtir. Cilt bakım uzman kişilerı, bu bantların etkili kullanımı için, yüzü güzelce yıkayıp kurulamayı, böylece yağdan arındırılmış cilde bandı yapıştırmayı öneriyor. Yalnız şunu göz ardı etmemeli ki soğuk ağda bantları hassas cildi olanlarda, kılcal damarlarda çatlamaya neden olup, burun üzerinde tahriş ve kızarıklığa neden olabilirler.

Burun üzerindeki tüyleri almak için cımbız da kullanabilirsiniz. Cımbızla burun üzerindeki kılları almak, gelecek kılların daha ince ve daha açık renkte çıkmasını sağlar. Cımbızlı yöntemin dezavantajı diğer yöntemlerden daha acılı olmasıdır. Cımbızla kıl alma çok kullanılan yöntemlerden biri olmasına rağmen, bunun yanı sıra etkisi en geçici olanlardan biridir. Kıllar bir süre sonra tekrar uzar.

Yüz için formüle edilmiş tüy dökücü kremler, saç folikülündeki proteinleri kimyasal olarak bloke ederek, burundaki tüylerin giderilmesine yardımcı olmaktadır. Bu kremlerin kullanımı gayet pratik ve rahat hatta burun kıllarını geçici olarak yok etmenin en kolay metotlarındendir. Burun üzerindeki kıllara tüy dökücü krem sürülür, tüy dökücü krem spreyin üzerinde bildirilen süre kadar -genelde 2-3 dakikadır- bilave edip tüy dökücü yanında verilen spatula ile kıllar ovulur. Kılların döküldüğünü fark edeceksiniz. Dermatologlar, yüz için asla vücut tüy dökücü losyonları kullanmamayı, vücut tüy dökücülerin daha kuvvetli içerikte olup, ciltte tahribata yol açabileceğini bildiriyor.

Burun üzerindeki kıllar ile alakalı doktorlara sorulan sorular ve yanıtları
Sual:
Ben burnumun üzerinde çıkan kıllara jilet vurdum burnumun üzerinde aşırı kıl var ne tavsiye edersiniz?
CEVAP
Cildiye Doktoru Şerafettin Saraçoğlu’nun cevabı: (Kılar için iğneli epilasyon öneririm.)

Sual: Benim burnumun üzerinde aşırı derecede kıl çıkıyor hocam. Ne yapmam gerekiyor? 
CEVAP
Cildiye Doktoru Nuran Atmanoğlu’nun cevabı: (Lazer epilasyon yaptırabilirsiniz. Veya cımbızla alınacak. )

Sual: Burnumun üzerinde kıllar var çok çirkin gözüküyor ne yapmalıyım cilt doktoruna mı gitsem ne yapmalıyım?
CEVAP
Doktor Rabia Güneş’in cevabı: (Burun üzerinde kıl bazı hastalıkların belirtisi olabileceği gibi tamamen yapısal ırsi de olabilir. Cildiye hekimine görünmenizde yarar var. Çözümleri de var. Sıkıntı yapmayın)

Yüze Ağda Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım Tıklayınız

Tüyleri Azaltma Yöntemleri, Kılları Yok Etmek İçin Bitkisel Tarifler Tıklayınız

Özel Bölgeye Ağda Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım Tıklayınız

Bacaklardaki Siyah Kıl Kökleri Nasıl Geçer, Doğal Yöntemler Neledir? Tıklayınız

Koltuk Altına Ağda Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım Tıklayınız

Evde Kol Kılları Nasıl Alınır? Koldaki Kıllardan Kurtulma Yöntemleri Tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu