Tedaviler (Tıp)

Bozuk Diş Yapısı Nelere Yol Açıyor?

Dişlerde oluşan dizilim bozuklukları sebebiyle birçok kişi rahat bir şekilde diğer kişiler ile konuşamıyor ya da rahat bir şekilde gülemiyorlar. Bu durum ise insanların sosyalleşmesini olumsuz yönde etkilemektedir. Gelişmiş teknolojiler sayesinde dişlerde oluşan bu bozukluklar rahat ve acısız bir şekilde tedavi edilmektedir.

Bozuk Diş Yapısı Nelere Yol Açıyor?

Diş Yapısındaki Bozukluklar Sosyalleşmeye Engel

Dişler, insan sağlığının çok kritik bir parçası durumundadır. Aynı zamanda da kişilerin dış güzelliğini tamamlayan en önemli unsur olarak göze çarpmaktadır. Diş yapısı bozuk olan kişiler gülerken, ağızlarını elleri ile kapatıp dişlerini göstermekten çekinmektedirler. Bu durum da kişilerin sosyalleşmesine darbe vurmaktadır. Şimdi ki zamanımızda sosyal medya aşırı derecede fazla kullanılmakta ve bu sosyal platformlarda devamlı olarak fotoğraf paylaşımı olmaktadır. Bu paylaşılan fotoğraflarda da dişlerin ve gülümsenin önemi öne çıkmaktadır. Diş yapısının bozuk olması, diş etlerinin daha fazla bir şekilde görünmesi veya ön dişlerde olan çürükler insanların daha fazla derecede mutsuz olmasına yol açmaktadır. Estetik durumlar artık diş doktorlarının her alanında bulunmaktadır.

Bozuk Diş Yapısı Nelere Yol Açıyor?

Diş Yapısındaki Bozuklukların Tedavisi

Diş yapısında bulunan bozukluklarda estetik ortodonti gayet güzel sonuçlara gebe olmaktadır. Tel takılmasına gerek duyulmadan şeffaf plaklar ile bu bozukluklar çözülebilmektedir. Bu teknik diş yapısında bulunan bozukluklarda en yeni çözümler arasında bulunmaktadır. Eğer kişide çürükler de bulunuyor ise, diş yapısı bozukluğu tedavi edildikten sonra estetik dolgular ile çürükler tedavi edilmektedir.

Dişlerin sağlıklı bir şekilde görünmesinin en büyük göstergesi, onların lekesiz ve beyaz bir görünüme sahip olmasıdır. Birçok kişi bundan dolayı dışarıda satılan diş beyazlatma ürünlerini, uzmanlara danışmadan kullanarak dişlerine çok büyük hasarlar verebilmektedirler. Bu ürünlerin bilinçsiz bir şekilde kullanıldığı zaman dişlerde hassasiyetin artmasına ve çizilmiş diş minesi rahatsızlıklarına sebep olabilmektedir. Diş beyazlatma tedavisinin dişlere zararı olmadan uzman doktorlar eşliğinde yapılması ve diş beyazlatma ürünlerini de satın alınırken mutlaka bir uzmana danışılması gerekmektedir. Diş doktoru tarafından uygulanan beyazlatma tedavisi ara seanslar ile beraber 8 ayda bir yaptırılabilmektedir. Kişinin beslenme alışkanlıkları bu süre ile doğrudan olarak bağlantılı şekilde değişebilmektedir. Çok fazla derecede çay, kahve ve sigara kullanan kişilerde dişlerin rengi değişebilmektedir. Bundan dolayı bu işlem ara seanslar ile desteklenmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu