Kadın

Boyalı saçlara bakım yapan saç rengini koruyan en iyi 8 şampuan

Boyalı saçlara bakım yapan saç rengini koruyan en iyi 8 şampuan, hastalık nasıl tedavi edileceği sitemizde Boyalı saçlara bakım yapan saç rengini koruyan en iyi 8 şampuan ile ilgili ayrıntı kısmı araştırmaya koyulduk.. Boyalı saçlara bakım yapan saç rengini koruyan en iyi 8 şampuan ile alakalı tüm bilgiler makalemizde..

Boyalı saçlara bakım yapan saç rengini koruyan en iyi 8 şampuan

Günümüzde bir çok kişi kendi doğal saç rengini değil de istedikleri saç rengini kullanmak istemektedir. Bunun için ise saç boyaları kullanılmaktadır. Saç boyama kişiyi her ne kadar hayalindeki saçlara kavuştursa da saça bi hayli zarar veren bir işlemidir. Saç tellerini kaplayan zara zarar veren boya çok yapıldığında saçın doğal beslenme sürecini bozar ve saçta kopma, dökülme ve matlaşmaya neden olmaktadır. Dolayısıyla boyalı saçlar için kullanılması gereken ürünler farklıdır. Boyalı saçları olan bireyler hem saçtaki boyanın korumasını hem de saçın bakım görmesini sağlayan ürünler kullanmalıdır. Makalemizde boyalı saçlar için özel olarak üretilen renk koruyucu şampuanlara yer verdik.

Saçlara en fazla zarar veren işlemler başında boya uygulaması gelmektedir. Yoğun kimyasal kullanılarak rengi değiştirilen saçlar zaman içinde gücünü kaybeder. Ek olarak saça perma yaptırma, meç attırma yahut fön gibi işlemler de saçların hasar görmesine yol açmaktadır. İşte saçlarda bu işlemlerin verdiği hasarı en aza indirmek için boyalı ve işlem görmüş saçlara özel olarak üretilen şampuanlar kullanılmalıdır. Boyalı ve işlem görmüş saçlar için uygun olan ve en fazla bi hayli beğeni alan şampuanları aşağıda anlattık.

Kerastase Discipline Boyali Saçlar İçin Sülfatsiz Şampuan 250ml

Kerastase Discipline markasının çıkarmış olduğu bu şampuan boyalı yahut işlem görmüş saçlar için birebir bir üründür. Saçların yumuşamasını sağlar ve kolay taranmaya yardımcı olmaktadır. İçeriğindeki Morpho-Keratin kompleks formülü aracılığıyla saç tellerinin homojen olmasını sağlar. Ek olarak saç tellerini kaplar ve bu sayede saçların kolay şekillenmesini ve elektriklenmemesini sağlar. Fiyatı:164,90 TL’dir.

Elseve Boyalı ve Röfleli Saçlar için 2’si 1 Arada Şampuan

Elseve markasının boyalı ve röfleli saçlar için çıkarmış olduğu saç şampuanı saçları beslemesinin bunun yanında saçların güneşin zararlı ışınlarına karşı korur. Bunu formülündeki uv filtresi ile yapar. Ek olarak saçlardaki sertliği ortadan kaldırıp saçların yumuşacık olmasını sağlar. Saçı tellerini her türlü zarara karşı korur ve saçın doğal göz alıcılığına kavuşmasına yardımcı olmaktadır. Fiyatı:23,00 TL’dir.

Prozinc Boyalı ve Işlem Görmüş Saçlar Için Şampuan

Prozinc boyalı ve işlem görmü saçlar için geliştirilmiş olan ipek proteini ve bitki özlerinden bir araya gelen özel formülü aracılığıyla saçların doğal canlılığını geri kazanmasına yardımcı olmaktadır. Ek olarak, saça uygulanmış olan boyanın renk ve göz alıcılığının uzun süre muhafaza edilmesina da yardımcı olmaktadır. Phytokeratin içeren özel formülü aracılığıyla saçların boya ve gördüğü işlemler ardından kaybettiği elastikliiğini geri kazandırır. Prozinc boyalı ve işlem görmüş saçlar için şampuanı kullanan bireyler saçlarında fark edilir derecede göz alıcılık oluştuğunu ifade etmektedir. Ayrıca bu şampuanın saçta kepek sorununi de ortadan kaldırdığı için de yaygın  olarak önerilen bir üründür. Fiyatı:109,50 TL’dir.

İNOA Boyalı Saçlar Için Şampuan

INOA boyalı saçlar için şampuan saçlara uygulanan boyama işleminden sonra kullanılması önerilen bir üründür. Saça uygulanan boyanın saça sabitlenmesini ve rengin saçta uzun süre sabit kalmasını sağlamaktadır. Fiyatı:173,48 TL’dir.

MATSU Intensive Hair Care Shampoo Boyalı Saçlar Için Yoğun Bakım Şampuanı

MATSU yoğun bakım şampuanı boyalı ve hasar görmüş saçlar için üretilmiş bir şampuandır. Saçları koruyarak kir ve yağları temizleme özelliğine sahiptir. Formülündeki keratin ve doğal yağ kompleksi ile saçları nemlendirme, parlatma ve canlandırma hususunda bi hayli etkilidir. Fiyatı: 88,82 TL’dir.

İpek Boyalı Saçlar Için Şampuan

İpek kremli şampuan sahip olduğu özel formül aracılığıyla saçları koruyarak temizliğini sağlar. Ek olarak UV filtresi içerdiği için saçları güneşin ışınlarına karşı koruyarak saçlarda renk kaybının önüne geçer. İçeriğindeki gül özü ve süt proteini ile boyanmış ve işlem görmüş saçlara derinlemesine bakım yaparak saçlara canlı ve göz alıcı bir görnüm kazandırır. Ph değeri 5.5 olup cilde uygundur ve istediğiniz sıklıkta kullanılabilmektedir. Ayrıca kremli bir yapısı olduğu için saçların kolay taranmasını ve şekillendirilmesine olanak sağlar. Fiyatı:11,25 TL’dir.

Yves Rocher Boyalı Saçlar için Renk Koruyucu Şampuan

Yves Rocher boyalı  saçlara uygun renk koruyucu şampuanı boya sonrası saçlardaki rengin uzun süre saçta hapsolmasını sağlar. Bunun bunun yanında ilk kullanımdan bu yana boyayı korur ve çok sık yıkamalarda dahi boyanın saçtan akmasını önüne geçer. Bu şampuan aracılığıyla saçlar 1 ay boyunca ilk boyandığı canlı rengini korur. Diğer bir deyişle, bu şampuan saçta kalkan görevi görür. Ayrıca Yves Rocher şampuan saçlarda matlaşmayı da yok eder. Fiyatı:104,40 TL’dir.

OGX Boyalı Saçlar İçin Şampuan 385 ml

OGX markasının boyalı saçlar için çıkarmış olduğu şampuan içindeki orkide özü ve üzüm çekirdeği yağı aracılığıyla saçtaki boyanın uzun süre muhafaza edilmesinı sağlamaktadır. Ek olarak sahip olduğu UVA/UVB filtreleri aracılığıyla de boyanın saçta solmadan boyandığı ilk günkü gibi göz alıcı ve canlı görünmesini sağlar. Bu şampuan her saç tipi için uygundur ve içinde sülfat bulunmamaktadır. OGX boyalı saçlar için üretilmiş olan bu şampuan saçtaki nemi koruyarak saçın hep bakımlı ve sağlıklı görünmesini sağlamaktadır. Fiyatı:70,31 TL’dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu