Güzellik

Bordo Ruj Kimlere Yakışır

Bordo Ruj Kimlere Yakışır

Hangi tene ne renk ruj yakışır soruları özellikle pek çok moda sayfasında sık sık görülen sorulardan biridir. Eskiden kırmızı, bordo gibi renklerin esmerlerin rengi olduğuna dair yaygın bir inanış bulunmaktaydı. Peki bordo rujlar kimlere yakışır? Bordo özellikle sonbahar ve kış aylarında sıkça kullanılan renkler arasındayken bu yıl ki mat rujların kullanımının artmasıyla birlikte yazın da en çok tercih edilen renkler arasında yerini almıştır. Bordo ruj kimlere yakışır diye bir soru ile karşı karşıya geldiğinizde öncelikle bu rengin ren ayrımı yapmadığı cevabını vermelisiniz.

Kullanım alanlarına göre oldukça cezp edici bir renk olan bordo rujlar özellikle dolgun dudaklı kişilerde daha dikkat çekici olmaktadır. Özellikle mat ve dudakları dolgun gösteren rujlar arasında en çok tercih edilen renk bordo olmaktadır. Bordo rujlar esmerlerin yanı sıra sarışın ve buğday tenlilerde daha dikkat çekici olmaktadır. Özellikle koyu daha siyahımsı olan bordo rujları sarışın ve beyaz tenli kişiler kullanmalıdır.

Bunun yanı sıra daha koyu tenlere sahip kişiler bordonun daha canlı hali olan vişne çürüğü de denilen renk tonlarını kullanmalıdır. Beyaz tenli kişilerin dudaklarında daha yoğun bordolar kullanması özellikle tenleri ile zıtlığı yakaladığından daha dikkat çekici olmaktadır. Siyah saçlı ve renkli gözlü olan kişiler de bordo oldukça cezp edici durmaktadır. Esmer kişiler genellikle bordo rujları geceleri kullanmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu