Ana sayfa » Diyet » Bölgesel Zayıflama Nedir? Nasıl Yapılır? *2020

Bölgesel Zayıflama Nedir? Nasıl Yapılır? *2020

Bölgesel Zayıflama Nedir?

 

Bölgesel zayıflama, çağımızın en büyük sorunu olan kilo problemi için artık tüm dünya büyük adımlar atıyor. Bizler de kendimizde bu adımları kilo vermeye çalışarak atıyoruz. Çok daha sağlıklı beslenmek ve bol bol hareket etmek kilo vermenin ilk şartlarındandır. Aldığımız kaloriden daha fazlasını yakmaya başladığımızda kilo veriyoruz. 1 kilo vermemiz için ise 7000 kcal (kalori) yakmamız gereklidir. Her şeyi yapıyor ve güzelce kilo veriyoruz lakin bazı bölgelerimiz incelmek bilmiyor. Peki bu durumda ne yapacağınızı bilmiyor ve canınızı mı sıkıyorsunuz. Aslında bölgesel incelmeyi spor ile destekleyebilirsiniz.

Bölgesel Zayıflama Sorunu

 

Bölgesel zayıflama, erkeklerde göbek eritme ve göğüs bölgesi kadınlarda ise kalça bazen ve göbek bölgesi en zor eriyen ve küçülen bölgeler arasındadır. Bölgesel zayıflama yöntemleri ve diyetleri ile sorunlu bölgelerinizi biraz uğraşma ile inceltebilirsiniz. Kaslarınızın güçlenerek sıkılaşması ile sorunlu bölgelerinizdeki yağlardan kurtulabilirsiniz. Özellikle hem erkeklerde hem de kadınlarda göbek bölgesinin incelmesi için mekik ve yarım mekik çekmek çok etkili bir yöntemdir. Gün içerisinde belli setler halinde mekik çekerek göbeğinizin ön kısmında olan yağlardan kurtulabilirsiniz. Yan mekik çekerek de göbeğinizin yan kısımlarındaki yağları yakabilirsiniz.
Göbek , Basen Eritme Yolları Nelerdir?

 

Bölgesel zayıflama, erkekler göğüs bölgelerinde de sorun yaşarlar. Göğüs hareketleri çalışarak ve spor salonlarında bulunan ve göğüs kaslarını destekleyen aletleri kullanarak onlar da bu sorundan kurtulabilirler. Özellikle Plank ve Şınav çekmek de hem göbek hem göğüs kısmını inceltmektedir. Kadınların kalça ve basen incelmesi için de yapabilecekleri pek çok egzersiz vardır. Bölgesel zayıflama basen bölgesi için squat ile gerçekleşebilir. Doğru squat tekniklerini deneyerek hem kalça hem de basen bölgenizdeki yağlardan kurtulabilirsiniz. Bunun yanı sıra yan yatarak bacağı yukarı açma hareketi de hem iç hem dış bacaları çalıştırıyor. Bunların yanı sıra göbek yağlarını azaltan ya da bölgesel incelmeyi destekleyen diyetleri beslenme planınıza ekleyebilir ve sporun yanında diyetiniz ile de zayıflamanızı destekleyebilirsiniz. Unutmayın ki yaptığınız sporu düzenli şekilde yapmak ve istikrarınızı kaybetmemek zayıflama konusundaki en önemli noktalardan birisidir.

] }
Henüz Yorum Yok