Faydalı Bilgiler

Bir Haftada 7 Kilo Verdiren Yoğurt Diyeti

Bir Haftada 7 Kilo Verdiren Yoğurt Diyeti

Hızlı kilo vermek isteyenler bir haftada 7 kilo verdiren yoğurt diyetini uygulamaktadır. Yoğurt diyeti yapanlar hem aç kalmıyor hem de düşük kalorili beslenme şekli sayesinde kısa sürede kilo vermeye başlıyor.

Bir Haftada 7 Kilo Verdiren Yoğurt Diyeti Faydalı Bilgiler

Uzun süreden beri diyet yapanlar bir türlü istediği kiloya ulaşamayanlar bir haftada 7 kilo verdiren yoğurt diyetini uygulayarak kısa sürede fazlalıklarından kurtulma imkanına sahip oluyor.  Yoğurt diyeti öncesinde de doktor kontrolünden geçmek önemlidir.

Bir Haftada 7 Kilo Verdiren Yoğurt Diyeti Nasıl Uygulanır?

Yoğurt diyeti yapmaya karar veren kişilerin pek çoğu bir haftada 7 kilo nasıl verilir sorusunu kendisine sormaktadır. Diyet listesinin düzenli olarak uygulanması ve egzersizlerle desteklenmesi halinde kolay bir şekilde bir hafta içerisinde 7 kilo verebilirsiniz.  Bir hafta içerisinde 7 kilo verirken vücudunuz yorulabilir. Bu nedenle çeşitli sağlık problemleri bulunan kişiler diyet nedeniyle zorluklar yaşayabilir.

Özellikle tansiyon, kalp hastalıkları, şeker hasatlığı, böbrek rahatsızlıkları bulunan kişilerin diyet yapmadan önce doktora danışmaları ve dikkatli olmaları önemlidir. Yoğurt diyetini uygularken diyetten sonra kendinize bir dinlenme süresi verebilir ve vücudun kilo verirken yaşadığı yorgunluğun ortadan kaldırılmasını sağlayabilirsiniz.

Yoğurt Diyetinde Kalori Hesaplaması

Yoğurt hem çok sağlıklı hem de kalorisi çok düşük olan besin kaynaklarından biridir. 100 gram yoğurtta sadece 58 kalori bulunmaktadır. Düşük kalorili ve lezzetli yoğurdun besin değeri de son derece yüksektir.

Yoğurt diyeti uygulayanlar kilo verirken vücut sağlığını koruma fırsatına da sahip olmaktadır. 1 haftada 7 kilo verdiren diyeti uygulayan kişiler için ne yiyecekleri konusunda hazırlanmış bir liste bulunmamaktadır. Diyet listesinde günlük tüketilmesi gereken besinler belirtilmekte ve diyet yapanların bu listeye uyması beklenmektedir.

Bir Haftada 7 Kilo Verdiren Yoğurt Diyet Listesi

Pazartesi

 • 6 su bardağı yoğurt
 • 5 tane haşlanmış patates

Salı

 • 6 su bardağı yoğurt
 • 200 gram haşlanmış tavuk eti (Tavuk etinin derisiz olmasına özen gösterilmelidir.)

Çarşamba

 • 6 su bardağı yoğurt
 • 200 gram dana eti

Perşembe

 • 6 su bardağı yoğurt
 • 200 gram balık

Cuma

 • 6 su bardağı yoğurt
 • İstediğiniz kadar sebze ve meyve

Cuma günü sınırsız meyve ve sebze tüketim imkanı verilmektedir. Ancak meyve tüketirken muz ve üzüm tüketmemeye diyet yapanlar dikkat etmelidir. Yoğurt diyetinde dikkat edilmesi gereken bir başka konu ise meyveden sonra yoğurt tüketiminin gerçekleştirilmemesidir. Yoğurt ve meyve arasında zaman farkı olması diyetin çok daha fazla etkili olmasını sağlayacaktır.

Cumartesi

 • 1 kilo yoğurt

Pazar

 • 1 kilo yoğurt

Yoğurt tüketimi hem vücudu çeşitli hastalıklara karşı korumakta hem de vücut için gerekli besin değerlerini sağlamaktadır. Bir haftada 7 kilo verdiren yoğurt diyeti uygulayanlar kısa sürede inceldiğini ve bir türlü veremediği kilolarından kısa sürede kurtulduğunu görecektir.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir