Faydalı Bilgiler

Beyaz Perdenin Unutulmayan Aşk Filmleri

Beyaz Perdenin Unutulmayan Aşk Filmleri

İzlerken beğeni ve hatta gözlerimiz dolarak izlediğimiz, yıllarca hafızalarımızdan çıkmayan aşk filmleri. Hafızalardan silinmeyen aşk filmlerini sizin için topladık, eğer izlemediyseniz kesinlikle izlemelisiniz.

Beyaz Perdenin Unutulmayan Aşk Filmleri

Sil Baştan

Filmde Joe ( Jim Carrey) eski kız arkadaşı Clementine’ in ( Kate Winslet) ilişkilerine dair her şeyi tıbbi bir müdahale ile sildirdiğini öğrenir. Bu durum karşısında oldukça üzülen Joe, kendisi de aynı işlemi uygulatmak ister. Bu sürede yaşadığı her şeyi tekrra hatırlayan Joe, işlemi durdurur ve hikaye böyle başlar. Bu film bütün film sevenler tarafından oldukça büyük beğeni toplamıştır.

Hayalet (Ghost)

1990 yapımı olan bu film oldukça ses getirmiştir. Başrollerini Patrick Swayze ve Demi Moore’ un paylaştığı film, defalarca Oscar’ a aday gösterilmiş ve 7 tane ödül almıştır.  Birbirlerine delice aşık olan Sam ve Molly’ nin yolda serseriler tarafından saldırıya uğrarlar, Sam öldürülür. Ancak hayalet olarak yaşamaya başlar ve insanlarla iletişim kurarak, ölümünün arkasında olanları çözmeye çalışmaktadır.

Titanik

1997 yılında vizyona giren filmi sanırım izlemeyeniniz yoktur. Oldukça ses getiren bu filmin yönetmeni James Cameron’ dur. Başrollerinde ise Leonardo di Caprio ve Kate Winslet yer almaktadır. Birçok akademi ödülü ve farklı ödüller alan film, bugün bile oldukça ilgi görmektedir.

Kasımda Aşk Başkadır

Filmin orijinal ismi Sweet November’ dır. Senaryosu ve kadrosu oldukça sağlam ve başarılı olan bu filmde de başrolleri Keanu Reeves ve Charlize Theron paylaşmışlardır. Birbirine zıt iki hayatın, ölümün kıyısında aşkı buluşunu çok sıcak ve samimi bir şekilde gözler önüne sermişlerdir. Film 2001 yapımıdır.

Not: Seni Seviyorum

Aşk filmi denilince ilk akla gelen film sanırım P.S. I Love You ‘ dur. Gerry (Gerard Butler) öldükten sonra hayata neredeyse küsen Holly ( Hilary Swank ) 30. Yaş gününde Gerry’ den hediye ve mektuplar gelmeye başlayınca değişir ve Gerry ölümün bir son değil bir başlangıç olduğunu Holly’ e öğretir. Bu film izlerken insanın tüylerini diken diken ediyor ve sevgi kavramının ne kadar ölümsüz olduğunu gösteriyor.

 

Not Defteri

40’ lı yıllarda Allie ve Noah’ ın beraberliği ile başlayan bu hikayede hiçbir sosyal sınıf farklılığına aldırmadan aşklarının peşinden gitmelerini ancak II. Dünya Savaşı sebebi ile ayrılmak zorunda kalmalarını anlatır. Nick Cassavetes’ in yönetmenliğini yaptığı bu film ihtiyar bir adamın not defterinden anlatılmıştır.

Cesaretin Var mı Aşka

Çocukluktan beri çok yakın arkadaşlar olan Julien ve Sophie, çocukken başladıkları bir oyuna büyüdükten sonra da devam eder. Ayrıca özel hayatlarında yaşadıkları diğer olumsuzluklar onları birbirine daha fazla yakınlaştırırlar. Bu oyunun ve birbirlerine olan ilgilerini kabullenememeleri ve itiraf edememeleri etrafında gelişir. Fransız yapımı bu aşk filmi 2004 yılında vizyona girmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu