Faydalı Bilgiler

Bebeklerin Hassas Ciltlerine Uygun Kolonya Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Bebeklerin Hassas Ciltlerine Uygun Kolonya Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Renkli minik ebattaki kolonya şişeleri son yıllarda hızla yayılmaktadır. Kolonya şişelerinin içinde ki maddelerin bebeklerin hassas cildine uygun olup olmadığı anneler tarafından tartışılmaktadır. Bu konuda anneler kendileri renkli ve hediyelik kolonya üretimlerini bireysel imkanları ile gerçekleştirebilmektedir.

Son yıllarda özel günlerde, mevlit törenlerinde, doğum günlerinde dağıtılan güzel bir hediye seçeneği olan kolonyaların popülaritesi hızla artmaktadır. Her işe el atan anne adayları ve anneler kendi doğumları içinde kolonya şişleri hazırlayabilmektedir.

Bebeklerin Hassas Ciltlerine Uygun Kolonya Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Sıvı Boyalar Kolonya Yapımında Kullanılabilir Mi?

Sabun yapımında da kullanılabilen sıvı boyalar kolonya yapımında da tercih edilen ürünler arasında bulunmaktadır. Hobi malzeme ürünleri satan yerlerden kolaylıkla temin edilebilen kolonyalar bebeklerinizin cildi için de hiçbir yan etkiye sahip değildir.

Ufak bidonlarda satılan kolonyalardan alarak şırınga yardımıyla sıvı şekilde bulunan boyaları kolonya içine atarak çalkalamak ve iyice karışmasını sağlamak en güzel evde kolonya yapımı uygulamaları arasında bulunmaktadır. İstenilen renk tonuna göre boya miktarı artırılabilir.

Evde Kolonya Yapımı Hangi İşlemlerde Gerçekleşmektedir?

Ufak bir huni yardımı ile kolonyalar minik kolonya şişelerine doldurularak misafirlere ikram edilebilir ve hediye de verilebilir. Kolonya şişelerine bebeklerin adının yazılı olduğu etiket kağıtlarını ve fiyonkları yapıştırmak da gerekmektedir.


Bebek bakım ürünlerinde kullanılan kolonyalar bebeklerin banyolarından sonra vücutlarına uygulanabilmektedir. Altını kirleten miniklerin her zaman ferah kokması ve giysilerinde ferah kokunun devam etmesi için de bebek kolonyaları anneler tarafından güvenle tercih edilmektedir.

Hazır Bebek Kolonyaları İçerisinde Bulunan Maddeler

Bebek kolonyaları içeriğinde mono propilen, etil alkol, gliserin, glikol, düşük miktarda esans, kozmetik özelliğe sahip renklendirici malzemeler, koruyucular, su, irritasyonu düşük esansların kullanımı ile ortaya gelmektedir. Bebek kolonyası üretimi sanılanın aksine hiç de zor değildir.

Üretimleri için çok teknik bir makineye ya da teknik desteğe ihtiyaç bulunmamaktadır. Üretim miktarlarına bağlı olarak basit şekilde dizayn edilebilen gereçler ile rahatlıkla uygulanabilmektedir. Bebek kolonya ürünleri elde ederken ise önemli formüle ya da üretim yöntemine sahip olunması gerekmektedir.

Hangi ham malzemelerin ne kadar miktarda kullanılmasına ve hangi sıra ile konulması gerektiğine karar vermek için gerekli formüller kimyacılar ve alanında uzman kişilerce yapılmaktadır.

Doğru Bebek Kolonyası Seçimi

İçinde etil alkol oranı düşük olan kolonyalar bebeklerinizin cildini tahriş etmeme özelliğine de sahiptir. Bebek kolonyalarının saçlara sürülmesi de zarar vermemektedir. Bebeklerin kullanımı için gözlerine gelmemesine önem verilmelidir.

Anneler kendileri de bebek kolonyalarını güvenle kullanabilmektedir. Parfüm gibi olduğu için bebek kolonyaları anneler tarafından güvenle kullanabilen ve ferah kokusu günlerce süren ürünler arasındadır.

Özellikle yaz mevsiminde her gün bebekler yıkansa bile kolonya kullanımına da ihtiyaç duymaktadır. Bebek kolonyası fiyatları uygun şekildedir. Vücutları ile temas ettirmemek, giysilerinin üzerine sıkmak da alınabilecek önlemler arasında bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu