Bebek ve Çocuk

Bebeklere ve çocuklara kestane ne zaman verilir?

Bebeklere ve çocuklara kestane ne zaman verilir?, hastalık nasıl tedavi edileceği sitemizde Bebeklere ve çocuklara kestane ne zaman verilir? ile ilgili ayrıntı kısmı araştırmaya koyulduk.. Bebeklere ve çocuklara kestane ne zaman verilir? ile alakalı tüm bilgiler makalemizde..

Bebeklere ve çocuklara kestane ne zaman verilir?

Kestane, soğuk havaların olumsuz şartlarında çocuklar için şahane bir yiyecektir. Hem lezzetiyle damaklarda tat bırakan kestane hem de çocuklarımız için iyi bir enerji kaynağıdır. Bağışıklık kuvvetlendirici özelliği aracılığıyla vücudu daha dirençli hale getiriyor. Unutkanlığa iyi geldiği gibi kemik gelimini de büyük miktarda destekliyor. Lakin bazı çocuklarda ve bebeklerde gaz ve ishal gibi bağırsak poblemlerina neden olabiliyor. Bunun için çocukların kararında tüketmesi ve bebeklere 1 yaşından önce verilmemesi gerekmektedir.

Bebeklere Ne Zaman Kestane Verilmelidir?

Uzmanlar bebeklerin 1 yaşından önce kestane tüketmesini doğru bulmamaktadır. Kestane alerjik bir besin olduğu için 1 yaşından ufak bebeklerde alerjiye neden olabilir yahut ciddi sağlık poblemlerina neden olabilir. Aynı zamanda bebek ishal yahut gaz problemleri yaşayabilir. Bebekler 1 yaşına kadar kestane tüketemedikleri gibi kestane balı da yememelidir.

Bebekler 1 yaşından sonra kestane yiyebilirler. Uzmanlar, kestaneyi suyun içerisine atarak kaynattıktan sonra, blenderdan geçirerek yahut çatal yardımıyla ezerek püre haline getirdikten sonra bebeğe yedirilmesi gerektiğini bildirmektedir. Bebeğiniz kestanesinin faydalarından yararlansın istiyorsanız, 1 yaşını doldurduktan sonra aşırıya kaçmadan kestane yedirebilirsiniz.

Kestanenin Çocuklara 5 Faydası

Kestane çok faydalı bir yiyecektir. Lakin çok fazla bitirildiğinde bazı çocuklarda gaz ve ishal gibi bağırsak problemlerine neden olmaktadır. Kestanenin çocuklara bazı faydaları şunlardan oluşmaktadır;

Hastalıklara kalkan olur;

Kış aylarında kestane tüketmek, bağışıklığın güçlenmesini sağlayarak vücudun daha dirençli olmasını sağlar. Böylelikle soğuk havalarda çocukların grip, nezle ve soğuk algınlığı gibi hastalıklara yakalanma riskini azaltır.

Kansızlığa birebirdir;

Kestane, kansızlığı olan çocuklar için çok şifalıdır. Demir eksikliği olan çocukların kış aylarında çok fazla tüketmesi gerekir.

Kemik gelişimini destekler;

İçeriğinde bolca vitamin bulundurur. Kestane tüketmek dişleri kuvvetlendirir ve kemik gelişimi için çok faydalıdır. Aynı zamanda da kan dolaşımını hızlandırır.

Sakinleştirir;

Kestanenin sakinleştirici etkisi bulunmaktadır. Zengin besin içerikleri aracılığıyla strese iyi gelir ve rahatlatır.

Unutkanlığı giderir;

Kestane, unutkanlığı gideren besinler içinde yer alır. Kış aylarında çocuklarım kestane tüketmesi unutkanlıklarını giderecektir. İlerleyen yaşlarda Alzheimer hastalığına yakalanma riskini azaltır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu