Ana sayfa » Bebek ve Çocuk » Bebeklere nane limon verilirmi, bebek için nane limon çayı nasıl yapılır, bebekler için nane limon tarifi

Bebeklere nane limon verilirmi, bebek için nane limon çayı nasıl yapılır, bebekler için nane limon tarifi

Bebeklere nane limon verilir mi, bebek için nane limon nasıl yapılır?

Bebekler için nane limon çoğu annenin özellikle gaz sancıları için tercih ettikleri yöntemdir. Ancak nane çayının bebeğe ne zaman ve nasıl verilmesi gerektiği hakkında bilgi azlığı vardır. Ben bir nane limon kaynatayım veya yaz sıcaklarında limonlu suya nane atayım serin serin içsin demek doğru değildir.

Nane limon kaç aylık bebeğe verilir?

Örneğin; 3 aylık, 6 aylık, 9 aylık bebeklere nane limon verilmemelidir. Bebek 1 yaşından sonra ancak nane limon çayı veya suyu içebilir. Bunun öncesinde eğer bebeğe nanali limon suyu gerekli görüyorsanız kendiniz için sütten bebeğe geçsin.

Bebeklere ek gıda veya takviye yapılacağı zaman doktordan bilgi almayı ihmal etmeyin.

Bebeklere gaz sancısı için nane limon verilir mi?

Küçük bebeklere direkt olarak nane lmon verilmez. Gazı için Debridat şurup kullanabilirsiniz. Bitkisel çayı bebeğe sütten geçirmek doğru olandır. Eğer bitki çaylarında bebeğe takviyeler yapmaya başlarsanız bebek anne sütünden az emmeye başlar.

6 aydan küçük bebeklere bu çay tavsiye edilmez. Sadece bitkisel çaylar değil hçbir içecek 6 ay öncesinde verilmemelidir. Anne sütü bebeğin tek besin kaynağıdır.

Yeni doğan bebeklere bitki çayı verilir mi?

Bebeklere önerilen çay yaşı 1 yaş üzeridir. 6. aydan sonra kullanmanız gerektiğinde doktorunuza danışmanız gerekmektedir.

Bebeklere nane limon çayının faydaları

  • Nane mide kaslarını gevşetir
  • Sürekli ağlayan bebeğe faydalıdır.
  • Şişkinlikleri azaltır/giderir
  • Sindirim sistemi sorunlarına etki eder azaltır.Bu çaya rezene, papatya, meyan kökü, mine çiçeği gibi sakinleştirme etkisi olan bitkiler kombine edilirse kolik bebeklere fayda sağlayabilir.

Bebek için nane limon çayı nasıl yapılır, nane limon tarifi

Not: Bu çay tarifini kullanmadan önce doktorunuzla görüşün. 1 yaş üzeri içindir. 6 ay sonrası için doktor onayı alın.

Tarifi:

Nane çayı için; nane yarım kaşık olarak cezvede kaynatılmış 1 bardak su içine atılır. 15 dakika kadar bekletildikten sonra demlenmiş olur ve ardından süzün. Ilık olarak bebeğe biberon veya kaşıkla içirilir. Limonlu yapmak istediğinizde demleme esnasında bir dilim limon kesip içerisine atabilirsiniz. Limon suyu varsa 1 çay kaşığı kadar damlatın.

Bebekler için diğer faydalı makaleler

] }
Henüz Yorum Yok