Ana sayfa » Bebek ve Çocuk » Bebeklerde isilik kremi, hametan krem, bebeklerde isilik bitkisel çözüm, bebeklerde isilik ne iyi gelir

Bebeklerde isilik kremi, hametan krem, bebeklerde isilik bitkisel çözüm, bebeklerde isilik ne iyi gelir

Bebeklerde isilik neden olur, bebeklerde isilik nasıl geçer, bebeklerde isilik neden çıkar?

İsilik bebeklerde terin gözeneklerden dışarıya çakamamasından kaynaklaran ciltte kabarcı oluşturmasıdır. Yazın veya sıcak aylarda isilik bebeklerde daha fazla çıkar. Terin ciltten çıktığı gözenekleri kapalı olmasından dolayı derinin döküntülü hale gelişi isiliktir.

Bebeklerde isilik daha fazla olur ve iki tip isilik olarak belirlenir. Hafif isilikler küçük kabarcık olarak deride görülürken küçük su kabarcıklarının patlaması sonucunda derinin üzerinde pullu kabartı oluşur. Ağır olan isiliklerde ise rengi kırmızıya dönen içinde sulu pullanma olur. Kaşıntısının fazla ve renginin kırmızı olması ağır isilik olduğunu gösterir.

Teni daha açık renk olan bebeklerde isilik daha fazla çıkar. Bu isilikler için müdahale edilmeden kendiliğinden 2-3 güne geçmesi beklenir.

Bebeklerde isilik nasıl geçer, bebeklerde isilik için krem veya bitkisel tedaviler

Bu alandaki bilgiler bebeğinizde çıkan isiliğin neden olabileceği ve ne yapılması gerektiği konularını içerir;

Bebeklerde terlemeden kaynaklı olarak isilik daha fazla görüldüğünden bebeği terletmemeye özen göstermelisiniz. İsilik çıktığınd ise isilikler ıslak bir pamukla silinir.

İsilikler için bebekte terleme, odanın serin tutulması, pencerele güneşlik takılması, sıkça duş yaptırmak gibi önlemler alınarak azaltılabilir. İsilikler için eğer krem verilmişse kullanılır hametan krem en fazla önerilen kremler arasındadır. Kremler bebek duş yaptıktan sonra iyice kurulanarak sürülür. Günde 3 ile 4 sefer arasında sürülebilir.
Eğer çocuğun yaşı büyükse hematen krem kullanmak ve çocuğu serin tutmak isilik sorununa iyi gelecektir. Çocukta ayırca kaşıntı olursa fenistil jel veya kalmosan losyon kullanılabilir.

Yine çocuklarda isilikler için Stilex önerilenler arasındadır. Aynı  zamanda serin tutulmalıdır.

Bebekler için isilik ilaçları kullanımı

Bebeklerde isilikler için ilaç kullanımı doktorlar tarafından ancak gerekli görüldüğünde kullanılmalıdır. Doktora sorulmadan küçük bebeklere ilaçla tedaviler yapılmamalıdır. Genelde hematen krem, fenistil jel isilikler için önerilenler arasındadır ancak bu ve benzeri krem veya jel ilaçları doktorun önermesi gerekmektedir.

Çözüm olarak ilaç tercih edilmesi yerine bebeği serin ortamlarda bulundurmak en iyi çözümdür.

Not: Buradaki bilgiler bebeğin tedavisi için önerilen yöntemler değildir bilgi amacı taşır.! Doktorunza sormadan ilç veya bitkisel çözüm yollarına girişmeyiniz.

Bebekler için diğer bilgiler

] }
Henüz Yorum Yok