Bakım ve Güzellik

Bebek yağı yüze sürülür mü, bebek yağı cildi nemlendirir mi?

Bebek yağı yüze iyi gelir mi, yüze sürülür mü, bebek yağı göz altı torbalarına faydalı mı?

Bebek yağını yüzünüze, göz altlarına, göz altı torbaları için, cildinize, dudaklarınıza acaba’da kalmadan gönül rahatlığıyla sürebilirsiniz. Yüze bebek yağı sürerken hassas bölgelerden göz altları özellikle torbaların olduğu kısımlarda tereddüt yaşayabilirsini ancak bebe yağının özelliği hassas ciltlere zarar vermemek adına karışımlardan oluşmasıdır.

Mineral bir yağ oluşunun verdiği faydalar geçmişi uzun sürelere dayanan bir kullanım sunuyor. Mineral yağların katkılarının yanında saflaştırılmış ve rafine edilmiş oluşu ile cilt için güvenli bir yağ olmasını sağlıyor.

Bebek yağı yüze sürülür mü, bebek yağının yüze faydaları

Bebek yağı yüz bakımı için masaj yapar gibi nazikçe ir pamukla yüze, yüz bölgelerine, boyuna sürülebilir. Dışarıya çıkarken cildinizdeki bebek yağını silerek çıkarabilirsiniz. Bebek yağını yüzünüze sürdüğünüzde gözeneklerin açılmasını hava almasını, nemlendirmesini ve ölü hücrelerden arındırılmasını sağlarsınız. Parlak ve yumuşa bir yüze sahip olmanızı sağlar.

Bebek yağı göz altı torbalarına nasıl sürülür, bebek yağı göz altı torbalarına faydalı mı?

Göz altı torbalarının şişliği hem gözlerin güzelliğini gizler hem de sizi mutsuz eder. Bebek yağı tamamen giderilmesini sağlamasa bile azalmasına ve ilerlemesine engel olur. Parmak ucunuza damlatacağınız bebek yağını gözaltı torbalarının üzerine sürerek kibarca 2-3 dakika masaj yapar gibi daireler yapın. Kağıt havlu kullanarak ardından yağı giderin.

Gözlerdeki makyajı çıkarmak için yine aynı yağı bir pamuk üzerine damlatarak kullanabilirsiniz.

Bebek yağı dudak çatlaklarına iyi gelir

Dudakların çatlamasından ve dudak sertleşmesi gibi sorunlardan yakınıyorsanız bebek yağı kullanın. Sertleşen dudaklara ve çatlayanlarda kullanılır. Bunun için bir karışım yapmanız gerekecektir. Şöyle yapın; 1 tatlı kaşığı yağın içerisine 1 çay kaşığı şeker ve 3 damla limon suyu damlatıp karıştırınç Ardından dudaklarınıza masaj yapın. Bildiğiniz doğal peeling olacaktır. Ölü hücre tabakası gider ve gerilen dudaklar yumuşar aynı zamanda dudak çatlamasını önler.

Özellikle kış aylarında kuruyan dudakların çatlamasını önlemek için uygulayabilirsiniz.

Kuru ciltler için bebek yağı

Kuru bir cilt yapısına sahipseniz nemlendirmek ve hava alışını sağlamak için bebek yağını dilediğiniz her yere masaj yapar gibi sürün. Su ekleyerek inceltebilir veya olduğu gibi yağı kullanabilirsiniz.

Faydası olabilecek diğer bilgiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu