Bakım ve Güzellik

Bebek Yağı Ne İşe Yarar? Bebek Yağı Yüze Sürülür mü? *2020

Bebek Yağı Ne İşe Yarar?

 

Bebek yağı hassas bebek ciltlerinde nem sağlamak, kuruluğu gidermek üzere Jojoba yağı, E vitamini yağı ve Badem yağı ile sağlıklı olarak tasarlanmıştır. Mustela bebek yağı bebekler için bu denli faydası olan bebe yağının saç ve kirpiklerde de çoğu yetişkinlerinde tıpkı bebekler gibi faydalandığı biliniyor. Bunun ardında ise dalin bebek yağı ve sebamed bebek yağı gelmektedir. Bebek yağının bit yaptığı söylenir ama doğru değildir. Saça, kirpiğe, cilde gönül rahatlığıyla kullanılabilir.

Bebek Yağı Yüze Sürülür mü?

 

Uni baby bebek yağı ve nivea bebek yağı banyo haricindeki kullanımlarda cildi kışın sıcak tutar. Sabahları kalkınca cilt masajı şeklinde sürüldüğünde gözenekler açılır derinin hava alması sağlanır. Tıraş öncesi kullanımlarda ise kaygan bir cilt haline getirip tıraş olmayı kolaylaştırır.

Bebek yağı faydaları, bebek yağının içerisindeki elementler saç diplerinde nem oranı sağlayarak kurumayı önler ve besler. Bu sebeple saçınızı ve kirpiklerinizi uzatmada faydası olabilir. Dökülen saçları geri çıkarmaz. Kelliğe çözüm olarak aklınızdan geçmesin. Giden saçları geri getirmez.

Bebek yağı kullananlar, saç bakımında kullancaksanız saç önce az miktar su ile nemlendirilerek tıpkı jöle sürer gibi saçın her alanına sürüp 30 dakika bekletin ve saçınızı yıkayın. Şampuanla saçınızı yıkayın ve ardından durulayın.

Bebek Yağının Fayfaları Nelerdir?

 

Cildi kuru olanlar için bayodan sonra bebek yağı kullanmak cilde nem katar. Yaz kış farketmeden sıcak duş sonrası veya soğuk duş sonrasında bile sürebilirsiniz. Cildinize uygularken kış mevsiminde şöyle yapın; yağ ve su eşit miktarda karıştırıp cildinize uygulayın. Hem yumuşatır hemde nemlendirerek pürüzsüz cilt görünümü kazandırır.

Bebek yağı kullanımı, Kabaran saçlara bebek yağı sürülür. Saça sürülerek saçın yatışması sağlanır. Saçınızı nemlendirin. Nemlenen saça avuç içine aldığınız yağı ovalayarak saçlarınıza uygulayın. Nemlendirmeden saça sürerseniz eğer saçlarınızı yağlandırırsınız.

Saça bebek yağı sürüldüğünde ışıltılı görünüm kazanır. Saçların yağlanmaması için saç diplerine uygulamayın, nemlendirip yüzeysel sürün.

Bebek yağları içerisindeki çeşitli yağlar sayesinde saçı besler. Saç diplerindeki kuruluğu gidermek üzere haftada 1-2 sefer saç diplerine masaj yapabilirsiniz.

Eğer derinizin üzerine boya bulaştıysa bebek yağı ile temizleyebilirsiniz. Bebe yağını sürüp pamuklu bezle sürterek çıkarın.

Makyaj çıkarmak için bebe yağı kullanabilirsiniz. Pamuk üzerine bebek yağından bir miktar döküp makyajlı alanı silebilir suyla durulayın. Makyajı cilde zarar vermeden çıkarır.

Dalin bebek yağı kullananlar, Ağda sorasında oluşan yağlanmayı bebek yağı ile çıkarabilirsiniz. Yapışkanlığı gidermek için su ile aynı miktarda yağı karıştırıp pamuklu bezle silin.

Bebek yağı ile dudak maskesi yapabilirsiniz. Bunun için size yarım kaşık bebek yağı, 1-2 damla limon, 1 çay kaşığı toz şekeri karıştırın ve dudaklarınıza 4 dakika kadar masaj yapın. Dudaklardaki ölü hücreler atılarak canlılığını kazandıracaktır.

Bebek Yağları Çatlaklara İyi Gelir mi?

 

Topuk çatlaklarından muzdaripseniz yumuşatmak için bebek yağı kullanın. Topuğunuza sürün ve çorabınızı giyin. Banyodan sonra yaparsanız daha fazla yararlı olacaktır.

Kaşlara ve kirpiklerinize bebek yağı ile bakım yapabilirsiniz. Masaj yapar gibi kullanın.

Global

Araştırmacı ve yazar. Sağlık gündemini takip ederek hastalıklar ve tedavi yöntemleri ve alternatif tıp alanında detaylı bilgi paylaşımı sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu