Bakım ve Güzellik

Bebek yağı saç rengini açar mı, saç uzatırmı, bebek yağı saça zarar verirmi

Bebek yağı saça sürülür mü, bebe yağı saça ve kirpiğe nasıl sürülür, faydaları nelerdir?

Bebek yağı hassas bebek ciltlerinde nem sağlamak, kuruluğu gidermek üzere Jojoba yağı, E vitamini yağı ve Badem yağı ile sağlıklı olarak tasarlanmıştır. Bebekler için bu denli faydası olan bebe yağının saç ve kirpiklerde de çoğu yetişkinlerinde tıpkı bebekler gibi faydalandığı biliniyor. Bebek yağının bit yaptığı söylenir ama doğru değildir. Saça, kirpiğe, cilde gönül rahatlığıyla kullanılabilir.

Bebek yağı kirpik uzatırmıbebek yağı saç uzatırmı

Bebek yağının içerisindeki elementler saç diplerinde nem oranı sağlayarak kurumayı önler ve besler. Bu sebeple saçınızı ve kirpiklerinizi uzatmada faydası olabilir. Dökülen saçları geri çıkarmaz. Kelliğe çözüm olarak aklınızdan geçmesin. Giden saçları geri getirmez.

Bebek yağı saça nasıl sürülür?

Saç bakımında kullancaksanız saç önce az miktar su ile nemlendirilerek tıpkı jöle sürer gibi saçın her alanına sürüp 30 dakika bekletin ve saçınızı yıkayın. Şampuanla saçınızı yıkayın ve ardından durulayın.

Bebek yağının faydaları

Bebek yağı banyoda nasıl kullanılır?

Cildi kuru olanlar için bayodan sonra bebek yağı kullanmak cilde nem katar. Yaz kış farketmeden sıcak duş sonrası veya soğuk duş sonrasında bile sürebilirsiniz. Cildinize uygularken kış mevsiminde şöyle yapın; yağ ve su eşit miktarda karıştırıp cildinize uygulayın. Hem yumuşatır hemd enemlendirerek pürüzsüz cilt görünümü kazandırır.

Bebek yağı cilde nasıl sürülür?

Banyo haricindeki kullanımlarda cildi kışın sıcak tutar. Sabahları kalkınca cilt masajı şeklinde sürüldüğünde gözenekler açılır derinin hava alması sağlanır. Tıraş öncesi kullanımlarda ise kaygan bir cilt haline getirip tıraş olmayı kolaylaştırır.

Bebek yağının saçlara, kaşlara ve kirpiklere faydası

Kabaran saçlara bebek yağı sürülür. Saça sürülerek saçın yatışması sağlanır. Saçınızı nemlendirin. Nemlenen saça avuç içine aldığınız yağı ovalayarak saçlarınıza uygulayın. Nemlendirmeden saça sürerseniz eğer saçlarınızı yağlandırırsınız.

Bebek yağı saçları parlatır:

Saça bebe yağı sürüldüğünde ışıltılı görünüm kazanır. Saçların yağlanmaması için saç diplerine uygulamayın, nemlendirip yüzeysel sürün.

Saçı nemlendirir!

Bebek yağları içerisindeki çeşitli yaplar sayesinde saçı besler. Saç diplerindeki kuruluğu gidermek üzere haftada 1-2 sefer saç diplerine masaj yapabilirsiniz.

Ciltteki boyaları çıkarır

Eğer derinizin üzerine boya bulaştıysa bebek yağı ile temizleyebilirsiniz. Bebe yağını sürüp pamuklu bezle sürterek çıkarın.

Bebek yağı ile makyaj temizleme

Makyaj çıkarmak için bebe yağı kullanabilirsiniz. Pamuk üzerine bebek yağından bir miktar döküp makyajlı alanı silebilir suyla durulayın. Makyajı cilde zarar vermeden çıkarır.

Ağda sonrası bebek yağı sürün

Ağda sorasında oluşan yağlanmayı bebek yağı ile çıkarabilirsiniz. Yapışkanlığı gidermek için su ile aynı miktarda yağı karıştırıp pamuklu bezle silin.

Bebek yağı dudaklara sürülür mü?

Bebek yağı ile dudak maskesi yapabilirsiniz. Bunun için size yarım kaşık bebek yağı, 1-2 damla limon, 1 çay kaşığı toz şekeri karıştırın ve dudaklarınıza 4 dakika kadar masaj yapın. Dudaklardaki ölü hücreler atılarak canlılığını kazandıracaktır.

Topuk çatlaklarına bebek yağı sürün

Topuk çatlaklarından muzdaripseniz yumuşatmak için bebek yağı kullanın. Topuğunuza sürün ve çorabınızı giyin. Banyodan sonra yaparsanız daha fazla yararlı olacaktır.

Kaşlar ve kirpikler için bebek yağı

Kaşlara ve kirpiklerinize bebek yağı ile bakım yapabilirsiniz. Masaj yapar gibi kullanın.

Bebek yağı saç rengini açar mı: Saç rengini açmaz. Oksijen suyu gibi etki yaratmaz.

Faydası olabilecek diğer bilgiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir