Bakım ve Güzellik

Bebek yağı dudak peelingi, bebek yağı makyaj temizliği, bebek yağı çatlaklara iyi gelir

Bebek yağı nelere iyi gelir, bebek yağının faydaları nedir, bebek yağı nereler sürülür?

Bebek yağını göğüs bakımı, cilt bakımı, kalçalarda, çatlaklarda, yüz bakımı ve saçlar gibi sayılabilecek bir çok alanda içeriğindeki çeşitli yağlar ve vitaminler sayesinde faydalanabilirsiniz. Sadece cilt bakımlarında değil aynı zamanda günlük özel işlerinizde de kullanabilirsiniz.

Bebek yağının asıl kullanım alanı bebeklerin hassas ciltleridir ancak bebeklerde olduğu gibi yetişkinlerde de çok faydalıdır. Bebe yağı alırken markanın kaliteli olmasına dikkat edin. Bilinmedik markalar yüzünden alerjik durumlar yaşayabilirsiniz. Bebeklerde kullanırken banyo sonrası nemli vücuda sürün.

Bebek yağının faydaları

Bebek yağını yüzünüze sürün

Banyo yaptıktan sonra eğer kuru bir cildiniz varsa bebek yağını yüzünüze sürerek cildin nem dengesini yakalayabilirsiniz. Masaj yapar gibi ovalayarak kullanabilirsiniz.

Bebek yağı ile dudak peelingi

Yarım kaşık şeker, 1 kaşık bebek yağı, 2-3 damla limon suyu ile karışım yapın. Uyumadan önce ovalayarak dudaklarınıza sürün. Ölü hücre tabakasından kurtulursunuz.

Bebek yağını çatlak kremi yapabilirsiniz

Cildinizdeki çatlaklara banyo sonrası yumuşayan bölgeye bebek kremi sürün. Hamileler karın çatlaklarına karşı kullanablir. Cilde sürüldüğünde yumuşatıcı etkisi aynı zamanda çatlak olmasına engel olur.

Makyajı çıkarmak için bebek yağı

Pamuk yardımı ile makyaj temizliğinde kullanın. Bir miktar pamuğa döküp makyaj boyalarını ovalayarak çıkarın su ile temizliğini yapın.

Soğuktan koruyan bebek kremi

Soğuk havalarda üşüyorsanız açıkta kalan bölgelerinize bebek yağı sürerek veya üşüyen bölgelerinize uygulayarak soğuktan korunabilirsiniz.

Bebek yağının günlük işlerde kullanım alanları

  1. Saçınıza sakız yapıştıysa çıkarabilirsiniz. Çocukların sıkça ağızlarında uyuduklarında sakızın saçlarına yapışmış olarak uyandıklarına rastlanabilir. Yapışan bölgeye sürün ve daha rahat çıkmasına yardımı olacaktır.
  2. Cildinize boya sürüldüyse pamuklu beze damların ve boya üzerin ovalayın.
  3. Ayakkabı parlatmak için bebek yağı kullanabilirsiniz. Ayakkabıya damlatın ve yuvarlak çizer gibi ovalayın parlayatacaktır.
  4. Parmağınızdan yüzük çıkmıyorsa bebek yağı sürerek çıkarabilirsiniz.
  5. Eşyalar üzerndeki etiketleri çıkarmak için bebe yağı kullanabilirsiniz. Üzerine döküp bekleyin çıktığını göreceksiniz.

Bu yöntemler gibi ayrıca saçlar üzerindede etkisi bulunur. Örneğin kabaran saçlar için hem besleyici hem de parlatıcı özelliği ile derdinize derman olur.

Faydası olabilecek diğer bilgiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu