Bakım ve Güzellik

Cilt Maskeleri Nelerdir? Sivilce Maskesi Nedir? *2020

Sivilce Maskesi Nedir?

 

Sivilce ve kara sivilce hemen hemen herkesin karşı karşıya kaldığı sorunlardan biridir. Cilt problemi olarak karşımıza çıkan sivilceyi önlemek için bebek pudrası maskesi hazırlamak hem çok pratik hem de çok kolaydır. İşte sivilce maskesi tarifi şu şekildedir:

Gerekli Malzemeler:

  • 1 çay kaşığı bebek pudrası
  • Bir miktar su

Cilt Maskeleri Nelerdir? Sivilce Maskesi Nedir?  *2020

Hazırlanışı:

Sivilce tedavisi için maskeyi hazırlamak için öncelikle küçük bir kabın içerisine bebek pudrasını eklemelisiniz. Ardından üzerine birkaç damla su ekleyerek düz bir kıvam almasını sağlayın. Karışımı hazırladıktan sonra yüzünüze sürmeniz ve yarım saat beklemeniz gerekir. Maskeyi cildinizden temizlemek için mutlaka soğuk su kullanın ve maske temizleninceye kadar durulayın. Haftada birkaç defa maskeyi uygulayarak cildinizdeki sivilcelerden tamamen kurtulabilirsiniz.

Sivilce Nasıl Geçer?

 

Sivilce patlatma kesinlikle yapılmamalıdır. Pürüzsüz ve sağlıklı bir cilde sahip olmak herkesin hayalidir. Pürüzsüz bir cilde sahip olmak istiyorsanız bebek pudrası maskesi tam size göre. sivilce izleri için tarif aşağıdadır:

Gerekli Malzemeler:

  • 5 çay kaşığı bebek pudrası
  • 2 yemek kaşığı maden suyu

Hazırlanışı:

Pudra ve maden suyunu düz bir kıvam alana kadar karıştırın. Ardından hazırladığınız karışımı yüzünüze sürüp 10 dakika bekleyin. Yüzünüzü soğuk su ile durulayıp maskeyi tamamen arındırın. Sivilce maskesi haftada bir kez uygulamanız yeterlidir. Kısa sürede cildiniz pürüzsüz bir hal alacaktır. Cildinizin sağlıklı, pürüzsüz ve parlak görünmesi için bebek pudrası oldukça faydalıdır. Üstelik bebek pudrası maskesi hem ekonomik olması  hem de kolay hazırlanması nedeniyle pek çok kişinin öncelikli tercihi arasında yer almaktadır.

Sivilce İzleri Nasıl Geçer?

 

Genel olarak sivilce problemi yaşayan kişiler sivilce kremleri sayesinde sivilce tedavisi kısa sürede olumlu sonuç almaktadır. Ciltteki gözenekleri kapayan bebek pudrası yüzdeki aşırı yağlanmayı önlemektedir. Yüzünde aşırı yağlanma ve parlama sorunu olan kişiler bebek pudrası sayesinde harika bir görünüme kavuşuyor. Cildi bebeksi bir dokuya kavuşturan bebek pudrası pürüzsüz ve sağlıklı bir cilt görünümüne sahip olmanıza imkan sunar. Ancak bebek pudrası kullanan kişilerde uzun süreli kullanımda herhangi bir sorunla karşı karşıya kalınıp kalınmayacağı konusunda ortaya çıkmış herhangi bir kanı bulunmamaktadır. Bazı kullanıcılar ise cildin hava almasını engellediği yönünde düşüncelere sahip olsa da cilt üzerinde birçok olumlu etkisi bulunduğu da gerçektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu