KadınModaÖrgü

Bebek Örgü Battaniye

Bebek Örgü Battaniye 

            Birbirinden farklı bebek örgü battaniye modelleri ile sizlerde en kıymetlileriniz olan yavrularınızı ısıtacak sımsıcak battaniyeler yapabilirsiniz. Bebek örgü battaniye yapılışı hakkında bir çok siteden yardım alabilmeniz mümkün. Örneğin kız ve erkek bebekler için de uygun olan ayıcıklı bebek battaniyesi örebilirsiniz.

Ayıcıklı bebek battaniyesi için 3.5 numaralı bir tığ edinmeniz gerekmektedir. Bu model için istediğiniz renklerde ip kullanabilirsiniz. Bebek örgü battaniye için öncelikle sihirli bir halka oluşturun ve bu sihirli halkanın içerisini 6 tane sık iğe ile doldurun. İkinci sıraya geçtiğinizde her sık iğnenin üzerine 2 defa batarak artırma işlemi uygulayın. Böylece 2. sırada 12 adet sık iğne elde etmeniz gerekmektedir. 3. sıraya başladığınızda ipinizin rengini değiştiririn ve ayıcığın gözleri için kullanacağınız iki adet siyah boncuk elde edinin. 3. sıraya başladığınızda rengini değiştirdiğiniz ip ile 3 zincir çekerek trabzan yapmaya başlayın. Tüm ilmeklere 2 defa batarak tekli trabzan oluşturun.

Böylece bu sırada toplam 24 adet trabzan elde etmeniz gerekiyor. Sıra göz yapımına geldiğinde 9 trabzan bir boncuk şeklinde boncuklarla birlikte trabzan örmeye devam edin. Bir sonraki sıraya geldiğinizde yine 3 zincir çekerek örgüye başlayın ve sonraki ilmeklere ikişer defa batarak sıra sonuna kadar devam edin. İpliğin rengini değiştirerek bir kare şekli elde edin. Daha sonra ayıcığın kulaklarını yapın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu