KadınModaÖrgü

Bebek Örgü Battaniye Modelleri

 Bebek Örgü Battaniye Modelleri

 Bebekler için sizlerde birbirinden farklı örgü battaniye yapabilirsiniz. Kimi tığ ile kimi de şiş ile işlenen örgü bebek battaniyeleri için birbirinden farklı siteden yardım alabilirsiniz.

 Bebek örgü battaniye modelleri arasında en çok tercih edilen modellerden biri de çilekli bebek battaniyesi yapımıdır. Çilekli bebek battaniyesi için kadife ip kullanmanız gerekmektedir. Öncelikle 100 zincir çekerek örgünüze başlayın. Çilekli bebek battaniyesi örmek için 3.5 numara tığ kullanmanız gerekmektedir. 100 zincir çektikten sonra bir üst sıraya geçtiğinizde toplam 97 tane olmak üzere trabzan yapmanız gerekiyor. Trabzanları 2’li olarak yapmanız gerekmektedir. Bu şekilde hiç bir artırma yapmadan 3 sıra devam etmeniz gerekiyor. 4. sıraya geldiğinizde kırmızı çilek yapıma başlamanız gerekmektedir. Öncelikle 8 sıra trabzan yapıp kırmızı ipe geçmelisiniz.

Bebek Örgü Battaniye ModelleriKırmızı ile 4 tane trabzan yapıp bir sonraki deliğe geçmeniz gerekiyor. Bir sonraki delikte de 4 tane trabzan yaptıktan sonra kırmızının başlangıç noktasına geri dönmeniz gerekiyor. Bu sayede kırmızılar sıkı bir görünüm oluşturacaktır. Kırmızı ile örgünüz bittikten sonra yeşil ip ile çileklerin yapraklarını yapmaya başlayabilirsiniz. Bunun için sık iğne yapmanız gerekmektedir. Yeşil ip ile 3 sıra sık iğne yapıp çileklerin yapraklarını oluşturuyorsunuz. Daha sonra beyaz ipe tekrar geçip 7 sıra 2’li trabzan örmeye devam etmelisiniz. 7 sıra beyaz örüldükten sonra tekrara kırmızı ipe geçip aynı işlemi yapıyorsunuz. bu şekilde toplam 15 sıra çileklerin olması gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu