Ana sayfa » Bebek ve Çocuk » Bebek odasına raid sinek öldürücü ilaç, sinek kovucu nasıl sıkılır

Bebek odasına raid sinek öldürücü ilaç, sinek kovucu nasıl sıkılır

Bebekler için sinek ilaçları, bebekler için sivrisinek kovucu sprey

Bebeklerin sineklere karşı sadece ısırıldığında şişme, kaşınma etkisi yoktur. Sinekler aynı zamanda bebeğe dışarıdan mikrop taşıyarak bebeğin Sıtma ve Lyme Hastalığına yakalanmasına neden olur. Bebeği sinekten mutlaka korumalısınız. Sinek ilaçları, bitki ilaçları, sinek kovucular bu konuda size yardım edebilir. Sinek ve sivrisinekler ayrıca Insect Bite isimli kaşıntılı reaksiyonlara sebep olabilir.

Sinek yüzünden uyuyamayan çocuk aynı zamanda huzursuz bir bebek haline gelir. Bebek beşiği veya yatağına cibindirik (cibinlik) takılmalıdır. Aynı şekilde bebeğin odasının penceresine cibinlik gibi, tüller, metal süzgeçler satılmaktadır. Ucuz fiyata alabilir ve takabilirsiniz.

Sinek kovmak için bitkisel yöntemler

Eski dönemlerden gelen sarımsakla sinek kovma yöntemleri mevcuttur. Yine günümüzde denenen zeytinyağı ile yapılan sabunun faydalı olacağı söylenmektedir. Ancak bir garantisi yoktur. Sinek kovucu olarak bitkisel yağlarda Hindistan Leylağı (Nem Ağacı) ile Limon Otu kullanılmaktadır.

Prize takılan sinek kovucu zararlı mı?

Odaya elektrik ısısı yardımı kullanarak prize takılan kokulu tabletler bulunmaktadır. Bu tabletler içerisindeki pymamine forte kimyasalı zehirlenmelere neden olabilir. Eğer bebek bu durumdan etkilenirse;

 • nefes güçlüğü,
 • terleme,
 • baş dönmesi,
 • mide bulantısı ve kusma

gibi belirtiler görülür ve rahatsızlığı gidermek adına panzehir bulunmamaktadır. Kapalı alanda mümkünse kullanmayın. Kullanıldığında oda penceresi açık olmalıdır. Tableti tutan eller muhakkak bol su ile yıkanır.

Bebek odasına sinek ilacı nasıl sıkılır, bebek odası sinek kovucular nasıl kullanılır?

Bebeklerin odasında eğer bebek içerideyken asla hiçbir ilaç sıkılmamalıdır. Bebeği sinekten korumanın en iyi yolu cibindiriktir. Cibinlik bebeğinizi koruyacaktır. Eğer ilaç sıkmanız gereken bir durum varsa bebek odadan yatağı veya beşiği ile birlikte alınmalıdır. Genelde sinek ilacı olarak kovucu raid kullanılmaktadır. Sivri sinekleri öldürmek adına raid markası en iyiler arasındadır.

Sinek ilacı nasıl sıkılır?
 1. Odanın penceresi kapatılır.
 2. Raid kokusuz sinek ilacı iyice çalkalanır.
 3. Omuz hizasında tutularak gözlerden en az 50 cm uzakta şişeyi tutun.
 4. Duvar veya duvar kağıtları ya da oda içerisindeki bir cisimden en az 1 metre uzağından sıkmalısınız. Direkt yüzeylere sıkılmaz.
 5. Eğer odanız 25 metrekare (5m*5m=25 metrekare eder) uzunluktaysa ortalama 5 saniye kadar püskürtün.
 6. Odanın penceresi 30 dakika kapalı tutulur.

Sinek ilaçları kutuları üzerinde 1 saat havalandırın yazılıdır anca söz konusu bebek olunca bu süre daha fazla uzatılmalıdır. Bebek ciğerleri yetişkinlere göre henüz hazır değildir. Yüzünüze gözünüze geldiğinde bol su ile durulanmalıdır.

Sinek ilacı zehirlenme belirtileri

 • Gözlerde tahriş, yanma, sulanma, kızarma
 • Cilt kuruluğu, çatlama
 • Nefes yoluna teması ölüme neden olabilir.
 • Solunum yollarını tahriş edebilir.
 • Yutkunma güçlüğü olabilir.

Eğer sinek kovucu yan etki yaparsa şunları yapın;

 1. Bebek veya çocuk hemen temiz havaya alınmalıdır.
 2. Bebeğin üzerindeki elbiseler hemen çıkarılır,
 3. Vücudu yıkanır
 4. Göze temas varsa gözler aralanarak yıkanır.
 5. Yeni giysiler giydirilir.
 6. Aşağıdaki zehirlenme hattı aranır.

Zehirlenme hattı:

UZEM: Kontrollü veya kontrolsüz zehirlenmelerde ilaçlar veya kimyasal zehirlenme vakaları için 7/24 hizmet veren UZEM’in “114” numaralı telefonu aranarak ilacın markası söylenmelidir. Medikal destek sağlanacaktır.

Not: Çok yanıcıdır. Çakmak, ateş, sigara ile sıkmayın, direk cilde temas ettirmeyin.

Bebekler için faydalı bilgiler

] }
Henüz Yorum Yok