Bebek ve Çocuk

Bebek gaz damlası zinco, bebeklerde en iyi gaz giderici ilaç hangisi, biogaia gaz damlası

Bebeklerde en iyi gaz giderici ilaç, bebek gazı gideren damlalar, bebek gazı çıkaran şuruplar

Bebeklerde gaz, bebeğin ağzına yanlış yerleştirilen memeden, annenin yediği gıdalardan veya biberondan alınan mama ile hava yutulması gibi çeşitli nedenlerden dolayı kolayca gaz olur. Bebeğin gazı ise sancı yaparak hem bebeğin acı çekmesine hem de ağlamasına neden olur. Gaz giderici damlalar, gacı çıkaran şurup gibi ilaçlarla gazın alınanbileceği gibi bebek başı omza yaslanarak veya bebek kucağa yüz üstü yatırılıp sırtı ovalanarak basitçe bu gaz çıkarılabilir.

Bebek gazını gideren en iyi ilaçlar ve çeşitli gaz çıkaran şurup ve damlalardan oluşan en iyi gaz giderici ilaç isimleri ile alakalı olarak bu yazımızı hazırladık

Bebeklerde gaz gideren en iyi ilaç isimleri

Uzmanlar tarafından en çok önerilen gaz ilaç isimleri şu şekilderdir;

  • Zinco damla,
  • metsil damla,
  • sap simplex,
  • nurse harveys,
  • debridat şurup

bu markalardaki ürünler en fazla kullanılanlardır. Bu markalar arasında kullanıp fayda göremediğinizde ise diğer bir marka tercih ederek fayda görebilirsiniz.

2 ile 2.5 aylık bebeklerde kendini çok sıkma gibi davranışlar görebilirsiniz. Böyle durumlarda gaz için günde 4 sefer 15 damla metsil ile debridat şurup 4 sefer 1 tatlı kaşığı kadar verilebilir.

4-4.5 aylık bebeklerde gaz sancıları için kullanılan nurse harvey ve zinco birlikte kullanılabilir. Sap simplex ile debridat aynı gün beraber verilebilir.

1 aylık bebeklerde gaz sancıları için sap simplex kullanıyorsanız günlük dört sefer 8’er damla şeklinde bebeğinize verebilirsiniz.

Yaşını aşmış bebeklerde metsil şurup kullanılabilir. Şurubun bebekte bağımlılık yapması gibi endişeniz olmasın.

1 aylık bebeklerde gaz için kullanılan zinco 3 sefer 7 damla şeklinde verilebilir. Bebeklerde en iyi gaz giderici ilaç hangisi diyorsanız uzmanlar sab simlex olarak belirtmektedir.

3 yaş civarı çocuklarda halen gaz sancısı sorunları varsa Nurse Harveys, metsil şurup veya OM-X gaz giderici bitkisel şurup kullanılabilir.

1 aylık bebeklerde Nurse harvey kullanımı yapıyorsanız günde 3-4 sefer verebilirsiniz.

Not: Bu yazı içerisinde belirtilen konular ilaç tavsiyeleri sunmaz bilgi amacı taşır. Bebeklere doktor onayı olmadan ilaç vermeyiniz. Doktorunuz bebeğinizin durumu hakkında en faydalı olan ilacı size önerecektir.

Bebekler için diğer bilgiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu