Faydalı Bilgiler

Bebeğe İsim Koyarken

Bebeğe İsim Koyarken

O mucize gerçekleşip bebeği kucağa aldıktan sonra akla gelen ilk soru bebeğin isminin ne olacağıdır. Anne ve baba genel olarak henüz bebek doğmamışken isim arayışlarına girer ve genelde de isminin ne olacağına doğmadan karar verilmiş olur. Bebeğin ismine anne baba karar verebildiği gibi aynı zamanda büyükanne ve büyükbabalar da bu konuda fikir ve önerilerini sunmaktadır. Bazı anne babalar kendi anne babalarının isimlerini koyarken bazıları da farklı hiç konulmamış, az duyulmuş isimleri tercih etmektedir. Bebeğe isim koyarken dikkat edilecek hususlar bulunmaktadır. Genelde çoğu anne baba bu hususlara göre dikkat eder ve isim koyma eylemini buna göre yaparlar.

Bebeğe İsim Koyarken

Bebek İsmi Kur’an-ı Kerim’de Geçiyor mu?

Hassas anne ve babaların en çok dikkat ettikleri hususların başında da bebeğin isminin Kur’an’da geçip geçmediğidir. Bu nedenle de oldukça kapsamlı bir araştırma yaparlar. Kur’an’da geçen her isim çocuğa verilmemelidir. Çünkü anlamları açısından bakıldığında her birinin anlamı olumlu olmamaktadır. Kur’an’da geçen bebek isimleri diye aratıldığında erkek ve kız isimleri listelenmektedir. Bu liste içerisinde kulağa hoş gelen isimlerin anlamlarına da bakmak gerekmektedir. Burada anlamları incelenmeli ve buna göre isimler konulmalıdır. Örneğin; İrem ismi Kur’an’da geçmektedir. Fakat anlamına bakıldığında yalancı cennet anlamını taşımaktadır. Bu nedenle kız çocuklarına İrem ismi verilmesi aslen uygun görülmemektedir. Bebeğe isim koyarken bu hususları göz ardı etmemek gerekmektedir.

Bebek İsim Analizi

Son dönemde özellikle bebek isim analizleri büyük bir ölçüt haline geldi. Bebeklere isim koyarken dikkat edilen hususlardan biri de budur. Bebek isim analizleri internet üzerindeki sayfalardan yapılmaktadır. Buraya bebeğinize koymak istediğiniz ismi yazarak isim analizine bakabilirsiniz. İsimlerin kişiliklere göre analizleri yapılmaktadır ve buna göre kişinin karakter yapısının etkileneceği düşünülmektedir. Örneğin; Nur isine bakıldığında aydınlık, parıltı gibi anlamlara geldiği görülmektedir.

Bebek İsimlerinin Harf Analizleri

Analiz yapılan başka bir konu ise bebek isimlerinin harf analizleridir. Bu sayede harf harf kişilik karakter yapısının etkileneceği tespit edilmiştir. Örneğin; Nisa isminin analizini sorgulattığımızda N: Sağduyulu, İ: Kırılgan, S:Hayalperest, A:Atılgan anlamlarına gelmektedir. Bu sayede çocuğunuza isim koyarken harflerin analizlerinden yardım alabilirsiniz. Bu sayede harf harf bebek ismi analizi yapmak oldukça kolay olacaktır.

Bebek İsimlerinin Kader Sayısı Hesaplaması

Son zamanlarda bir başka trend olan kader sayısına göre bebek ismi bulunmaktadır. Örneğin Asiye isminin kader sayısı hesaplanırken; kader tablosundaki rakamlara karşılık gelen harfler toplanmaktadır. Bu toplam sayı sayesinde kader sayısı bulunmaktadır. Her kader sayısının farklı anlamı bulunmaktadır. Buna göre kişinin kaderinin bilgisi isminden dolayı verilebilmektedir. Asiye isminin kader sayısı hesaplandığında 5 rakamı bulunur ve bunun anlamı da: Özgürlüğüne düşkün, gezmeyi çok seven, uyum içerisinde yaşayabilen, cesaretli ve ikna kabiliyeti yüksek kişiler anlamına gelmektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu