Doğal Tedaviler

Baş ağrısını atmak için elin hangi noktası ovuşturulur?

Baş ağrısını kısa sürede kesmek için elde masaj noktası neresidir?

Sinirleri uyararak baş ağrısını kafanızdan atabilirsiniz. Baş ağrısını geçirmek için kullanılan bu yöntem oldukça başarılıdır. Elinize yapacağınız yarım dakikalık bir baskı ile baş ağrısı geçmektedir. Herhangi bir malzeme kullanmadan elinize bu bu tekniği deneyin ağrının hafiflediğini göreceksiniz.

Hemen baş ağrısı kesme tekniği

İlaç kullanmak istemiyorsanız veya yanınızda ilacınız yoksa doğal olan bu tekniği kullanarak elinizi ovuşturun ve baş ağrılarını gönderin.

Önemli hatırlatma: Bu uygulama hamileler için yapılamaz. Gebelik esnasında erken doğum riskleri taşıdığından hamile hanımların “elle baş ağrısı geçirme” yani sinirleri uyararak baş ağrılarından kurtulma tekniği kullanmaları çok risklidir.!

Masaj ile baş ağrısı nasıl gider

Aşağıdaki resme baktığınızda masaj ile yapılan bu uygulama 30 saniye gibi bir süreli olması gerekmektedir. Ağrılar şiddetini arttırdığında veya olmadık zamanlarda ağrıları geçirmenin basit yoludur. Baş ağrısı için eldeki masaj noktası işaret parmağı ve baş parmağınızın arasıdır.


Baş ağrısı kesme yönteminin yapılışı

Aşağıdaki resme dikkatlice bakınız ve uygulamayı bu şekilde yapacaksınız.

Baş ağrısını atmak için elin hangi noktası ovuşturulur?
Doğal olarak eldeki masaj noktasını kullanarak baş ağrısını giderme tekniği

Uygulaması:

  1. Yukarıdaki resimdede gösterildiği şekilde sol elinizi avuç kısmı aşağıya bakacak şekilde tutun.
  2. Sağ elinizin baş parmağı sol elin üzerine gelecek şekilde bastırın.
  3. Sağ işaret ve orta parmağınızı alttan kavrayin
  4. Bu pozisyonda yaklaşık 30 saniyelik bir baskı ile sinirleri harekete geçireceksiniz. Aşırı derecede sıkmayın ama sıktığınızı da hissetmelisiniz.
  5. Yarım dakika sonunda diğer elinize aynı şekilde uygulayın ve yaklaşık 1-2 dakika sonunda ağrılara geçecektir.

Not: Bu yöntemi kullanarak baş ağrınız geçmiş olacaktır. Çoğu kişi üzerinde etkili bir tekniktir. Hamileler için sakıncalı olduğunu ve riskler taşıdığını tekrar hatırlatalım. Yolculuk esnalarında, dışarıda, toplantılarda ve evde bu yöntem kullanılarak müdahale edilebilir.

Yararlı bağlantılar

Global

Araştırmacı ve yazar. Sağlık gündemini takip ederek hastalıklar ve tedavi yöntemleri ve alternatif tıp alanında detaylı bilgi paylaşımı sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu