Diyet

Bamya Tohumu İle Zayıflamak Mümkün Mü?

Karantina döneminden dolayı alınan kilolar, birçok kişi tarafından oldukça büyük rahatsızlık oluşturmuş durumdadır. Herkes sağlıklı bir şekilde kilo vermek ve verilen bu kiloları geri almamak için tabiri yerindeyse diyetisyenlerin kapılarında yatmaktadırlar. Bazı kişiler ise diyetisyen yerine internette bulunan tarifler ile kilolarını vermeye çalışıyorlar. En büyük tehlike internette yer alan bol kimyasal madde içeren zayıflatan besinler adı altında satılan ürünler. Kilo vermek bu kadar zor ve sağlıksız yollarla olmamalı. Bunun en kolay ve doğal yollarından biri bamya tohumu. Bamya tohumu içerisinde bulundurduğu lifler ile tokluk hissi vermektedir.

Bamya Tohumu İle Zayıflamak Mümkün Mü?

Bamya Tohumunun Faydaları Nelerdir?

Bamya tohumu içinde bulunan maddeler antioksidan etkisine sahip oldukları için diyabeti engellemede büyük rol oynamaktadır. Ayrıca yukarıda da belirttiğimiz gibi yüksek lif oranı sayesinde zayıflamanıza yardımcı olmaktadır. Lifler, vücudumuzda ki bağırsak ve mide hareketlerini hızlandırarak zayıflamanıza yardım etmektedir. Bamya tohumu sadece liflerden oluşmamaktadır. Ayrıca çok yüksek miktarda kalsiyum ve çeşitli vitaminleri de içermektedir. Bu sayede zayıflarken aynı zamanda da cildimizin genç ve parlak görünmesini sağlamaktadır.
Tümör, kolon kanseri, şeker, karaciğer, böbrek, astım, bronşit gibi hastalıklara karşı çok büyük bir silahtır. Ayrıca diz ağrısına, kireçlenmeye ve diz kapaklarında oluşan sıvı kayıplarına karşı da doktorlar önermektedir. Her gün düzenli olarak bamya tohumu tüketimi çeşitli mide rahatsızlıklarını da önlemektedir.
Bilim adamlarının yaptığı bir deneyde, bamya tohumlarından elde edilen özler, denek durumunda olan farelere verilmiş ve kanları incelemeye alınmış. İncelenen bu kan örneklerinde antioksidan ve strese karşı daha dayanıklı olması için salgılanan sıvılar gözlemlenmiştir. Bu da demek oluyor ki bamya tohumları strese de çok iyi gelmektedir.

Bamya Tohumu İle Zayıflamak Mümkün Mü?

Bamya Tohumu Nasıl Kullanılmalıdır?

Bu mucizevi ürünün kullanım şeklini inceleyelim. Bamya tohumunu üç farklı şekilde kullanabilirsiniz. Bunlardan ilki olan bamya tohumu kahvesi, normal kahve mantığında yapılmaktadır. Bamya tohumunu güzelce öğüttükten sonra, kahve gibi pişirip afiyet ile içebilirsiniz. İkincisi ise suda bekleterek içme. Bamya tohumunu, su dolu bir leğende 24 saat bekletip içerseniz fayda görürsünüz. Son olarak macun şeklinde kullanabilirsiniz. Bamya tohumunu iyice toz haline getirdikten sonra bal ve bir miktar zeytinyağı ile birlikte tüketirseniz, zayıflamanızda çok büyük ilerlemeler göreceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu