Diyet

Ballı Tarçınlı Süt Veya Su Zayıflatırmı? Uzman Diyetisyen Cevaplıyor

Ballı Tarçınlı Süt Veya Su Zayıflatırmı? Uzman Diyetisyen Cevaplıyor, hastalık nasıl tedavi edileceği sitemizde Ballı Tarçınlı Süt Veya Su Zayıflatırmı? Uzman Diyetisyen Cevaplıyor ile ilgili ayrıntı kısmı araştırmaya koyulduk.. Ballı Tarçınlı Süt Veya Su Zayıflatırmı? Uzman Diyetisyen Cevaplıyor ile alakalı tüm bilgiler makalemizde..

Ballı Tarçınlı Süt Veya Su Zayıflatırmı? Uzman Diyetisyen Cevaplıyor

Yapılan bilimsel araştırmalar, tarçınlı su ve tarçınlı sütün zayıflatan içeceklerden olduğunu ortaya koyuyor. Mayıs 2010’da The Journal of Diabetes Science and Technology (Diyabet Bilim ve Teknoloji Dergisi)’nde yayına giren makalede, tarçının kan şekeri artışını sınırladığını ve mide boşaltılmasını yavaşlattığı bildiriliyor. Bu etkilerin her ikisi de kilo vermeye çalışan bireylere yardımcı olabilir. Mide boşalması yavaş olduğunda,yiyecekler midede daha uzun süre kalır, kişi geç acıkıp az yer, böylece kalori tasarrufuyla kısa bir sürede bi hayli hızlı bir biçimde kilo verilebilir.

Uzman Diyetisyen Pınar Kural Enç’den zayıflatan tarçınlı su tarifi

Uzman Diyetisyen Pınar Kural Enç, tarçının metabolizmayı hızlandırdığını, yağ dokularını basit bir şekilde erittiğini, karın bölgesindeki yağları yaktığını ve kilo vermeye yardımcı olduğunu bildiriyor ve zayıflamak için içebileceğiniz şu tarçınlı su tarifini veriyor;

Bir su bardağı suyu cezveye koyun, içine 3-4 çubuk tarçın atıp kaynatın. Ocaktan alıp içine 2 tatlı kaşığı bal ve 2 adet kuru karanfil ilave edin. Bu karışımı kahvaltıdan yarım saat önce ve yatmadan bir saat önce için.

Uzman Diyetisyen Selahattin Dönmez’den tarçınla yapabileceğiniz zayıflatan içecek tarifi

Zayıflatan tarçın çayı için gereksiniminiz olacak malzemeler; 3 parça taze yahut kuru zencefil, 1 yemek kaşığı bal, 1 dal yahut çubuk tarçın, 8 su bardağı su ve iri doğranmış 1 adet limonun kabuğu

Yapılışı

Zencefil parçalarını ve limon kabuğunu 8 bardak suya atıp kaynatın. Ocaktan alıp içerisine çubuk tarçını atıp 10 dk demleyin. Ilıdığında sonra içine bal katıp karıştırın. Süzüp ara öğünlerin ardından 1’er su bardağı için. 

Uzman Diyetisyen Pınar Kural Enç bildiriyor, tarçınlı sütün zayıflama ve göbek eritmeye faydaları;

(Bilimsel araştırmalar, kalori kısıtlaması orta derece olan, az yağlı bir diyet listesi uygulayan bireylerde, günde 2 bardak süt içmenin yağ yakımı için yeterli olduğunu gösteriyor. Sütte bulunan kalsiyum vücut yağlarını azaltıp kilo kontrolü sağlıyor. Sütün zayıflama üzerindeki olumlu etkilerinin bir diğer nedeni de, protein ve lioneik asit gibi yağ molekülleri içermesinden kaynaklanmaktadır. Yağ dokularını basit bir şekilde eritir. Karın bölgesindeki yağlardan kurtulmak için tarçın bi hayli etkilidir. Tarçın ise bilinen en eski baharatlardandır.Metabolizmayı hızlandırır ve zayıflamaya yardımcı olmaktadır. Tarçın, yağ dokularını basit bir şekilde eriten bir baharattır. Tarçının içindeki enzimler, karın bölgesindeki kan damarlarını uyararak özellikle karın zayıflaması ve göbek eritme sürecini hızlandırmaktadır.)

Yoğurt Diyeti İle 7 Günde 7 Kilo Verdiren Şok Diyet Listesi Tıklayınız

1 Günde 1 Kilo Nasıl Verilir? Günde 1 Kilo Zayıflatan Diyet Programı Tıklayınız

2 Günde 2 Kilo Verdiren Diyet İle Şok Zayıflama Tıklayınız

Su Diyeti İle 7 Günde 7 Kilo En Hızlı Kilo Verdiren Diyet Listesi Tıklayınız

Salatalık Diyeti İle 3 Günde 3 Kilo Verdiren Şok Diyet Listesi Tıklayını

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu