Evlilik

Bakırköy Çok Sinirlenen Eş

Çok Sinirlenen  Eş

Herkesin günlük hayatta sinirlenebileceği durumlar illa ki oluyordur. Bazıları daha sakin bir şekilde olaylar ile baş etmeye çalışırken, bazıları da tüm sinirini dışarı yansıtmaktadır. Herkes net bir şekilde sinirli halini ortaya çıkarırsa, işin içinden kimse çıkamaz. Önemli olan öfke kontrolünü sağlayabilmek. Birlikte bir yuvayı paylaştığınız insan çok sinirli bir yapıya sahipse, hayat size de çocuğunuza da, eşinize de zindan olur. Eşinize bu konuda yardımcı olacak kişi aslında yine sizsiniz.

Bakırköy Çok Sinirlenen  Eş

 

Sinirlenen Eşe Nasıl Davranmak Gerekir?

Her şeye çok çabuk sinirlenen ve gereğinden fazla tepki gösteren bir eşiniz varsa, hayat sizin için gerçekten çok zor. Fakat eşinizin bu sinirini yenmesine siz de destek olabilirsiniz. Eşinize karşı mümkün olduğu kadar alçak sesle ve sakin bir şekilde konuşun. Onun sinirleri, sizi de sinirlendirmesin. Sinirlendiği durumlarda, kırmadan ve alçak bir ses tonuyla tepkisinin fazla olduğunu, sizin bir şeyleri düzeltmek için bu şekilde davrandığınızı söyleyin. Bazı kişilerde bu durum işe yarar ama bazılarında ise karşısındakinin sakin oluşu, onu daha fazla öfkelendirir. Böyle durumlarda ise bırakın yalnız kalsın. Bulunduğu ortamdan hemen uzaklaşın ve eşinizin sinirinin geçmesini bekleyin. Mümkün olduğunca tartışmaya girmemeye çalışın ve onun moralini yükseltecek şeyler söyleyin. Sizin kesinlikle eşinize karşı sakin ve sabırlı olmanız gerekiyor. Aksi takdirde her iki tarafın da öfkesi ortamı daha da kötüleştirecektir. Eşinizin sinirli hali kontrol altına alınamıyorsa, onu doktor tedavisi için ikna etmeye çalışabilirsiniz. Öncelikle tabi ki karşı çıkacaktır fakat ısrarlarınıza belli bir süreden sonra dayanamayabilir.

Eşinize Yardımcı Olun

Sinirli ruh halini bir türlü üzerinden atamayan eşinize, yardım etmeye ne dersiniz? O halde ‘Sinir nasıl kontrol altına alınır’ bunun bilincine varıp, eşinize bu konuda destek olabilirsiniz.

  • Hangi durumlarda eşiniz daha çok sinirleniyor bunun farkına varın.
  • Çok sinirli insanlar genellikle düşünmeden konuşur. Eşinizi bu konuda bilinçlendirip, öfkesi geçtikten sonra konuşmayı alışkanlık haline getirmesine yardımcı olun.
  • Gerçekten neye sinirlendiğinin farkına varmasını ve siniri geçene kadar bulunduğu ortamdan uzaklaşmasını sağlayın.
  • Sakinleştirici egzersizler yapmasını önerin. Sakin olmasını ve gevşemesini tekrar ederek onu rahatlatmaya çalışın.

Tıbbi Destek Almasını Sağlayın

Sinir hali elbette ki tamamen geçmez. Hayatımızın bir parçasıdır ve bütünüyle yok olmasını da istemeyiz. Çünkü yeri gelir bazı tepkilerimizi de bu şekilde vermemiz gerekir. Önemli olan kontrol altına alarak, kötü sonuçlar doğurmadan hislerimizi doğru yönlendirebilmek.

Gelin görün ki, sinir birçok insanın hayatında yer edinmiş durumda. Ne yazık ki yukarıdaki alternatifler de bazı kişilerde işe yaramıyor. Bunun için eşinizi tıbbi destek almaya zorlayın. Psikolojik destek, sinir kontrolü için gerçekten etkili bir yöntem. İleri safhalarında ilaç tedavisi bile uygulanabiliyor. Tıbbi destek almak için eşinizi ikna edecek olan, yine sizsiniz.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu