Kadın

Bakır Saç Rengi Kimlere Yakışır Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Bakır Saç Rengi Kimlere Yakışır Saç Bakımı Nasıl Yapılır?, hastalık nasıl tedavi edileceği sitemizde Bakır Saç Rengi Kimlere Yakışır Saç Bakımı Nasıl Yapılır? ile ilgili ayrıntı kısmı araştırmaya koyulduk.. Bakır Saç Rengi Kimlere Yakışır Saç Bakımı Nasıl Yapılır? ile alakalı tüm bilgiler makalemizde..

Bakır Saç Rengi Kimlere Yakışır Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Saç renkleri içinde modası geçmeyen renklerden birisi şüphesiz ki bakır saç rengidir. Nadir renklerden birisi olan bakır saç renginin kendi içinde bir çok değişik tonu mevcuttur. Adını bakır madeninden alan bu renk, kırmızının alt tonlarından meydana gelir ve göz alıcıtır. Bakır saç renk tonları içinde tarçın, kahve, kızıl, karamel renkleri bulunmaktadır.

Bakır Saç Rengi En Çok Kimlere Gider?

Saç renk tonları cilt tonuna bağlı olarak bazı bireylerde daha güzel durmaktadır. Bundan dolayı cilt tonuna göre yapılacak renk tercihleri kişiyi daha mutlu edecektir. Bakır saç renginin en fazla beyaz tenli bireylere yakıştığını söylemek yanlış olmaz. Çünkü beyaz ten rengi ile özellikle de açık tarçın bakır saç renginin uyumu çok güzel bir görünüm oluşturmaktadır. Teni beyaz olan bireyler bakır saç rengi sayesi nde daha güzel ve doğal gözükeceklerdir.

Bakır saç rengi açık ten renkli ve çilleri olan kadınlara daha çok gitmektedir. Özellikle de birinin göz rengi de mavi, yeşil, ela yahut kahverengi gibi renkliyse bakır saç rengiyle görünümü daha da güzel ve çekici olacaktır.

Bakır Saç Rengi İçin Bakım Önerileri

  1. Bakır saç rengi çok hızlı akabilmektedir. Bundan dolayı bakır saç renginin muhafaza edilmesi için daha çok çaba harcanması gerekmektedir. Boyanın saçtan akmasının önüne geçmek için saç çok sık yıkanmamalıdır. Haftada 2 defa yıkamak yeterli gelmektedir.
  2. Saçtaki boyanın daha uzun süre kalması için saç sıcak suyla yıkanmamalıdır. Saçı yıkarkenki suyun soğuk yahut ılık olması iyi olacaktır.
  3. Saçlarınızı boyadıktan sonra boyanın uzun süre kalması için bakım yapılması mühimdir. Bunun için kullanacağınız şampuan ve saç kreminin boyalı saçlara özel olması gerekmektedir. Bu hususta piyasada bi hayli farklı ürün çeşidini farklı markaların altında bulmanız olabilecekdür. Kendi saç renginize ve saç tipinize göre ürün seçmeniz mühimdir. Bu ürünler aracılığıyla saç renginiz uzun süre daha canlı olacak ve hemen akmayacaktır.
  4. Boyalı saçınızı şekillendirmek istediğinizde kullandığınız maşa, düzleştirici ve fön makinesi saça yüksek miktarda ısı vermektedir. Bu ısı saça zarar verir, matlaştırır ve boyasına zarar verir. Bundan dolayı saçınıza bu tür ısı şekillendiricilerini kullanmadan önce ısıya karşı koruyucu sprey yahut kremlerden kullanmanız şarttır.
  5. Saçınızı boyattıktan sonra boyanız saçta hemen hemen 3 hafta kadar canlı kalacaktır. Bu zamandan sonra saç renginde solmalar yaşandığinden saç cilası yaptırmanız iyi olacaktır.Kuaförde saçınıza cila attırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu