Ana sayfa » Hastalıklar » Bacak Ağrıları İçin Bitkisel Tedavi

Bacak Ağrıları İçin Bitkisel Tedavi

Bacak Ağrısı Hastalık Tedavisi

 

Eklem, sinir, damar kaynaklı olabilen bacak ağrılarının da tedavisi mevcuttur. Fazla kilolar, kas ağrıları gibi oldukça çeşitli sebepleri olan bacak ağrılarının tıbbi yöntemler ve alternatif tıp ile de tedavisi olmaktadır. Bacaklarda ki damarlarda oluşan iltihap, tıkanıklar tüm vücudu da etkileyebilir. Toplardamar tıkanıklıkları yaşayan kişilerde de şişlik ve şiddetli derecede ağrılar meydana gelebilir. Atardamar tıkanıklığı durumundaysa yürüme sırasında ağrılar, morluklar meydana gelir. Bacak ağrısı tedavisi de profesyonel şekilde yapılmaktadır. Varisler meydana gelmesi durumundaysa damarlar belirginleşip dayanılmaz ağrılar meydana gelir. Lenf damarı tıkanması durumunda hareket durumunda ağrılar yaşanması, şişlikler meydana gelir.

 

Bacak Ağrıları İçin Bitkisel Tedavi

 

Çalışma hayatının hızla artması ve daha birçok sebepten dolayı bacak ağrıları meydana gelir. Bu durumu ortadan kaldırmak içinse bitkisel tedaviler uygulanır. Limonla ovmak işe yarayıp limon dışında da zeytinyağı kullanmak ağrıları en az seviyeye indirir. Isırgan otunu ısıtıp yumuşatıp bacağa tülbent, bez yardımıyla sarmak da bitkisel yöntemleri arasında yer alır. Gece bacak ağrısı nedenleri de sanılanın aksine oldukça fazladır. Lahana yapraklarını yumuşak olana dek sıcak suda bekletmek ve ağrıyan kısımlara sarmak da etkili olmaktadır.
 

Bacak Ağrılarında Tedavi Nasıl Yapılır?

 

Aniden ortaya çıkan bacak ağrılarını yok etmek için çeşitli tedavi yöntemleri mevcuttur. Doktorların yazdığı anti inflamatuar ilaçların yanı sıra kan sulandırıcı ilaçlar da etkilidir. Kan pıhtısı durumunda başka ilaçlar da doktorlar tarafından verilir. Selülit ve kemik enfeksiyonları saptanması durumunda da antibiyotiklerle tedaviler yapılır. Kemik enfeksiyonlarında da antibiyotikler uzun süre kullanılmalıdır.

 

Bacak Ağrıları İçin Evde Neler Yapılabilir?

 

Ağrıyan bacaklar kırmızı ya da şişmiş ise, ağrıları egzersiz ve yürüme ile artıyor, dinlenerek geçiyorsa, bacakta soluk renk, soğukluk varsa mutlaka doktor aranmalıdır. Bacaklarda meydana gelen ağrıları oluşturan nedenler için de doktorlar fizik tedavi yöntemleri önerir. Bacaklarda ağrı ve sızlama durumu da sık sık yaşanıp çözümleri bitkisel olarak da evde uygulamalar ile mümkündür.  Damarlarda tıkanmalar varsa da damar içinde olan kan akışlarını artırmak için doktorlar öneride bulunabilir.

] }
Henüz Yorum Yok