GüzellikKadın

Avokado Saçı Uzatır Mı?

Avokado Saçı Uzatır Mı?

            Avokado, tropikal iklimde yetişen saç bakım için kullanılmakta olan tropikal bir meyvedir. Saç dökülmesini engellemek için ve saçların uzamasını sağlamak için kullanılır. Uzmanlar saçların uzamasını ve dökülmesini vitamin eksikliğine bağlamaktadırlar. C ve E vitamini bakımından zengin bir içeriğe sahip olan avokado saçların hücrelerine destek yaparak güçlendirir ve dökülme ve kırılmaların önüne geçerek saçların uzamasını sağlar. Özellikle E vitamini saç derisini besleyerek saç sağlığını korumaya yardımcı olur.


Saç dökülmesi genellikle genetik olarak düşünülür fakat genetik olmasının dışında dış faktörler de önemlidir. Güneş ışınları, kozmetik ürünlerin zararları, saç şekillendiricilerin verdiği zararlar saçları yıpratır ve uzamasını durdurur. Avokado ile hazırlanan saç bakım maskeleri saça bakım yaparak, saç tellerini ve saç derisini güçlendirir ve saç tellerinde koruyucu bir tabaka oluşturur. Bu sayede dışarıdan gelen zararlı etkilerin saç tellerine işlemesini engellemiş olur.

Avokado Saçı Uzatır mı? Avokado maskesi nasıl hazırlanır ve uygulanır?

            Avokado maskesini hazırlamak içim ihtiyacınız olan 1 adet avokado ve bir miktar su. Kabuklarını soyup dilimlediğiniz avokadoları bir çatalla ezin ve bir kasenin içinde macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Hazırlamış olduğunuz karışımı saç derinize ve saç tellerine iyice yedirin ve 10 – 15 dakika bekletin. Daha sonra ılık suyla durulayın.

Uygulamış olduğunuz bu maske kuru ve yıpranmış saçlarınız için çok iyi bir bakım olacaktır. Saçlarınız özlediğiniz parlaklık ve canlılığa kavuşacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu