Örgü

Atkı ve Bere Nasıl Örülür?

Atkı ve Bere Nasıl Örülür?

Örgüye yeni başlayanlar için en kolay örgü çeşitleri arasında yer alan atkı ve bere yapımı, rengarenk yün seçenekleri ile kış aylarını daha sevimli ve sıcak hale getirmektedir.

Basit bir şekilde herkesin bir gününü alacak olan örme işlemi, sevdiklerini sevindirmek isteyenler ya da el örgüsünden hoşlananlar için oldukça kolay bir çözüm. Her taktığında sizi hatırlayacak olan sevdikleriniz, bu ürünler sayesinde daha sıcak bir mevsim geçirebilirler. ,

Üstelik masrafı da oldukça az olan örgü ürünler, el emeğinizin en güzel şekilde yansıdığı hediyeler arasındadır.

Atkı ve Bere Nasıl Örülür?

Atkı Örgüsü

En kolay örülen şey şüphesiz ki atkıdır. Çünkü 30 – 40 ilmek atıp dümdüz örülüp kesilen her şey atkı olarak kullanılır.


Örgüyü ve örgü çeşitlerini iyi bilenler farklı modeller, acemiler düz ve kolay atkılar yapabilmektedir. Birbirinden şık atkı modelleri arasından siz de beğendiğinizi kısa sürede yapabilirsiniz ve sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. İsterseniz uçlarına püskül ya da ponpon da yaparak, daha sevimli bir şekle sokabilirsiniz.

Günümüzde simli yünlerden ponponlu yünlere kadar o kadar fazla çeşit var ki, size sadece dümdüz örmek kalıyor.

Bere Örgüsü

Bere yapımı da aslında oldukça kolaydır. Mesela 50 ilmek atarak düz örgü örmeye başlayıp belirli bir büyüklüğe geldiğinde keserseniz, üst kısmını bir iple birleştirip bağlayarak bir bereye sahip olabilirsiniz.

Üstelik son dönemde, üst kısmı hafif bağlı olan ve kocaman ponponları ile dikkat çeken bereler var. Siz de bunlardan birini yapabilirsiniz ve bu işi bitirmeniz en fazla 4 saatinizi alır.

Boyunluk Örgüsü

Son yılların belki de en şık icadı olan örgü boyunluk modelleri birbirinden şık örgülerle birleştiğinde, size sımsıcak bir kışı garanti edecek.

Boyun bölgesinin üşütülmemesi gereken hastalar için oldukça önemli olan boyun muhafazası, soğuk havalarda daha fazla tercih edilmektedir. Hatta birçok hayvan sever, evcil dostlarına bu şekilde örgü boyunluklar örerek daha sıcak bir kış geçirmeleri için katkıda bulunmaktadır.

Boyunluk, atkı ve bere örmek istediğinizde, en fazla iki gününüzü ayırarak birbirinden şık ve kullanışlı olan bu aksesuarlara sahip olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu