Diyet

Aspir Yağı İle Toplam 37 Kilo Zayıflama Yöntemi

Aspir Yağı İle Toplam 37 Kilo Zayıflama Yöntemi, hastalık nasıl tedavi edileceği sitemizde Aspir Yağı İle Toplam 37 Kilo Zayıflama Yöntemi ile ilgili ayrıntı kısmı araştırmaya koyulduk.. Aspir Yağı İle Toplam 37 Kilo Zayıflama Yöntemi ile alakalı tüm bilgiler makalemizde..

Aspir Yağı İle Toplam 37 Kilo Zayıflama Yöntemi

Aspir Yağı Zayıflatır mı Zayıflamak İçin Nasıl Kullanılır Fikret Akınerdem Anlatıyor

Kilo vermek için bitkisel yağ kullananların sayısı her geçen gün artmaktadır. Aspir yağı da bu doğal yağlardan biridir. Peki aspir yağı kilo verdirir mi, aspir yağı ile zayıflamak olabilecek mü? Ya da tam tersine aspir yağı şişmanlatır mı? Makalemizde bu soruların cevabını vereceğiz. Kısa olarak şunu söylemeliyiz ki aspir yağı isminden de belirlendiğu gibi aspir bitkisinden elde edilmektedir. Zayıflamaya yardımcı olmaktadır çünkü aspir yağında linoleik asit denen bir madde mevcuttur. Linoleik asit, yağ yakımını hızlandırır.

Aspir Yağı Zayıflatır mı?

Ziraat Fakültesi’nde Endüstri Bitkileri Anabilim Dalı Başkanı olarak görev yapan Prof. Dr. Fikret Akınerdem, aspir yağının zayıflatıcı etkisi ile ilgili şunları söylemiştir:

Şişmanlık, mühim bir sağlık sorunudur. Önü alınmazsa obeziteye dönüşür. Kolesterol ve diyabet gibi hastalıklar da çok ciddi problemlerdir. Bu hastalıklardan korunmak için tüm önlemleri almak gerekir. Aspir yağı kullanımı da koruyucu bir tedbir olarak nitelendirilebilir.

Çünkü aspir yağı bol miktarda CLA isimli bir madde içermektedir. Bu madde vücutta depolanan yağları eriterek zayıflamaya büyük katkı sağlamaktadır. Aspir yağıyla zayıflayanlar çoktur. Geçen sene beni Malatya’lı bir takipçim aradı. Aspir yağı dışında değişik bir ürün kullanmadığını, bu yağ aracılığıyla 37 kilo verdiğini söyleyerek teşekkür etti. Aspir yağı kullandım fakat diyet yapmadım. Buna rağmen zayıfladım. Bende metabolizma yavaşlığı vardı. Bu yağı kullandıktan sonra metabolizmam düzene girdi. Artık eşim de kullanıyor ve ikimiz de gayet tatminuz.” diyerek mutluluğunu paylaşımı yaptı.

Böyle şeyler duymak çok güzel. Zaten aspir yağının faydaları bilimsel olarak ispatlanmıştır. Bilhassa yurt dışında bi hayli rağbet görmektedir.”

Prof. Dr. Fikret Akınerdem kelimelerine devamla aspir yağının vücutta yağ yakıcı güce sahip olduğunu, vücudu fazla yağlardan arındırdığını söylemiştir.

Fikret Akınerdem’in açıklamalarına göre aspir yağı metabolizmanın daha bi hayli hızlı çalışmasını sağlamakta ve kilo vermeyi kolaylaştırmaktadır.

Aspir Yağı Zayıflamak İçin Nasıl Kullanılır? Prof. Dr. Fikret Akınerdem Anlatıyor

Fikret Akınerdem, kilo vermek isteyenlere her gün bir çorba kaşığı aspir yağı tüketmelerini önerrmektedir. Aspir yağı ne işe yarar sorusunu ayrıntılı bir biçimde yanıtlandıran Akınerdem şu açıklamalarda bulunmuştur:

“Sabahleyin aç karnınıza içmeniz daha iyidir. Çay, yoğurt, süt yahut su ile karıştırarak içebilirsiniz. Kahvaltı için yumurta pişireceğiniz zaman aspir yağı kullanabilir, çorbalara da ilave edebilirsiniz. Aspir yağını aldıktan sonra 15-20 dk spor yaparak vücudunuzu ısındırın, kısa bir yürüyüş de yeterli gelmektedir. Böylelikle daha kısa bir sürede zayıflayacaksınız.

Fazla kilolarınızdan muzdaripseniz her sabah 2 kaşık sirke ile aspir yağını karıştırıp tüketin. Dilerseniz bal da ekleyebilirsiniz. Bunu aç karna yapmanız gerekir. Aspir yağı tek başına diyet yağı olarak da kullanılabilir. Lakin dediğimiz gibi aspir yağını kullandığınızda 15-20 dakika spor yapmalı, en azından yürümelisiniz. Bunun yanında vücudunuzdaki yağlar daha bi hayli hızlı çözünecektir. Aspir yağında bulunan asitler, yağ yakıcı detaya sahiptir ve egzersiz yapılırsa tesirini daha hızlı gösterir. Normalde tesirinin %50 olduğunu varsayarsak, spor yapılınca bu %100 olmaktadır.

Aspir yağı salatalara ve yemeklere de katılabilir. Ben yumurta pişirirken aspir yağı kullanıyorum. Gerçekten fazla lezzetli oluyor. Aspir yağı kullanan tanıdıklarım da çok tatmin kaldıklarını dile getiriyorlar. Herkese gönül rahatlığıyla öneriyorum.”

Aspir Yağının Sağlığa Faydaları Nelerdir? Prof. Dr. Fikret Akınerdem Anlatıyor

Aspir, yeni hücrelerin oluşumuna yardım eden şifalı bir bitkidir. Aspir yağı da kuvvetli içeriğiyle yağ yakımını hızlandırmakta ve zayıflamaya destek olmaktadır. Cilt lekelerine iyi gelen aspir yağı, cildi güneşin zararlı ışınlarından korumaktadır. Aspir yağı ile saç bakımı yapmak da bi hayli faydalıdır. Çünkü aspir yağı saçları beslemekte ve güçlendirmektedir. Türkiye Aspir Derneği Başkanı Prof. Dr. Fikret Akınerdem; aspir yağının vücuda direnç verdiğini belirtmektedir. “Aspir yağı vücuttaki ölü hücreleri temizler ve yeni hücrelerin oluşumunu destekler.” diyen Akınerdem, herkesin bu yağı kullanmasını tavsiye etmektedir.

Akınerdem’in açıklamasına göre aspir yağı kullanan bireylerin kolon kanserine yakalanma olasılığı daha düşüktür. Aspir yağı bağırsakları çalıştırır ve kabızlıktan kurtarır. Fikret Akınerdem aspir yağının faydaları ile alakalı olarak şu bilgileri vermiştir:

“Aspir yağı cilt problemlerini hafifletir. Aspir yağı tüm vücuda sürülebilir. Hatta makyaj malzemelerine iyi bir alternatiftir. Gözenekleri tıkamaz, çizgileri ve lekeleri yok eder. Cildin ihtiyaç duyduğu besin maddelerini içerdiğinden, güneş kremi ve nemlendirici niyetine de uygulanabilir. Denize girecekseniz bu yağdan sürmeyi ihmal etmeyin. Denize girdikten sonra da kullanın. Aspir yağı etkili bir güneş koruyucudur. Vücudu kuvvetlendirir, ölü hücrelerden arındırır ve hücrelerin yeniden yapılanmasına önayak olur. Saçlara da bakım yapar. Türkiye’de de giderek yaygınlaşmaktadır. Mutfaklarda da kullanılması temennimizdir. Soğuk pres olarak kullanmanızı tavsiye ederim. Lakin yemeklerinize rafineri olarak da ekleyebilirsiniz.”

İsveç Diyeti İle 13 Günde 10 Kilo Verdiren Evde Zayıflama Diyeti Tıklayınız

Karbonatlı Su Zayıflatırmı, Bu Su Nasıl Hazırlanır? Zayıflamaya Faydaları Tıklayınız

Ceviz Suyu Zayıflatırmı? Ceviz Suyu İle Zayıflama Kürü Ayda 16 Kilo! Tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu