Moda

Asimetrik Kazak Uyumu

Asimetrik Kazak Uyumu

Asimetrik kazak son yılların moda trendleri arasında en sağlam yeri olan bir giyim parçasıdır. Günlük giyim içerisinde muhteşem bir kombin uyumu sağlayan bu asimetrik kazak uyumu en konuşulan moda ve rağbet gören moda akımı olmuştur. Şu günler öncesinde geçirdiğimiz 2016 kış ayları modası içinde asimetrik kazak tüm mağazaların vitrininde ve internet sitesinde yerini almıştır. Önü kısa arkası uzun olarak başlayan asimetrik uyuma bir de yan taraflara eklenen asimetri ile de asimetrik kazakta yeni detaylara dikkat çekilmek istenmiştir. Geometrik şekillerle veya küçük yırtmaçlarla asimetrik kazak uyumu sağlanmaktadır. 2016 kış ayları içerisinde en çok kullanılan üst giyim parçası olan bu asimetrik kazaklar dış giyimde kullanılmıştır. Ayrıca mevsim değişiklilikleri içerisinde de serin ve ılık gibi havalarda da kullanılabilir modelleri bulunmaktadır.

Asimetrik Kazak Uyumu


Gençlerin Kullandığı Asimetrik Kazak Modelleri

Genç kızların kış ayları için en çok tercih ettiği üst giyim parçası olan asimetrik kazaklar birçok renkte, çeşitte ve modelde karşımıza çıkmaktadır. Hatta genç kızların moda takibi içerisinde asimetrik kazak uyumu ile ilgili ne yapabilecekleri moda dergilerinde anlatılmaya başlanmıştır. Asimetrik kazak denilince akla en çok önü kısa arkası uzun kazaklar gelmektedir. Fakat genç bayanların tercih ettiği birçok asimetrik kazak modeli bulunmaktadır. Bir omzu açık, bir kolu olup bir kolu olmayan asimetrik kazak bir kolu uzun ve dökümlüyken diğer kolu kısa olan ve asimetik olduğundan her şekilde kesim ve yırtmaç kullanılarak elde edildiğinden yüzlerce, binlerce çeşit ve modelde bulunmaktadır. Bu kazak modellerinin en çok tercih edildiğini söyledik. Fakat bireylerin kendi vücut tiplerine yukarıda bahsedilen kazak tiplerinden en uygun olanı seçmesi gerekmektedir. Yapacağınız ufacık bir hamle ile olduğunuzdan fit ve ince görünebilirsiniz.

Asimetrik Kazak Kombinleri

Kışın soğuk günlerinde genç kızları ısıtmasından dolayı kış modası için en çok kullanılan parça olan asimetrik kazak ile birçok kombin yapılmaktadır. Örneğin kışın soğuğundan korunmak için giyeceğiniz taytın üstüne bu kazaklar ile son derece trend bir kombin yapabilirsiniz. Günlük spor şıkkombinlerinin en çok tercihi olan tayt ve asimetrik kazaktır. Vücudunuza yapışan dar bir taytın üstüne tunik şeklinde hafif uzun ve tercihinize bağlı olarak salaş bir asimetrik kazak tercih edebilirsiniz. Ayrıca bu kombininizi platform ayakkabılar ile de oldukça üst seviyelere taşıyabilirsiniz. Pantolonla da yapılabilen bu kombin için dikkat etmeniz gereken pantolonda her 2 parçanın da dar veya bol olması gerekmektedir. Bu kombin her bayan tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Sadece zayıf bayanların tercihi olmazken bu kombin seçeneği büyük beden bayanlar içinde en çok tercihleri arasında yerini almıştır. Fakat onların dikkat etmesi gereken tek nokta daha da kilolu görünmemek için salaş asimetrik kazak altına dar bir pantolon tercih etmesi gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu