Kadın

Armut Vücut Tipi Kadın Nasıl Giyinmeli?

Türk kadınlarının büyük bir bölümünün vücut tipidir aslında armut vücut tipi. Kalça ve basenlerin üst gövdeye oranla daha geniş olduğu vücut tipi olarak bilinen armut tipi, adını şekil olarak benzediği bu meyveden almıştır. Zaten armuda bakıldığında da, sap kısmından başlayarak aşağı doğru genişleyen bir meyve olduğudur. Genellikle kalça ve basenlerindeki yağlanmaların daha fazla olduğu Türk kadınlarında, vücutlarının tıpkı bir armut gibi yukarıdan aşağıya doğru genişlediğini görüyoruz.

Armut Vücut Tipi Kadın Nasıl Giyinmeli? Kadın

Geniş kalçaların doğurganlığı çağrıştırıyor olmasını bir avantaja dönüştürmek istiyorsanız, vücut tipinizi tanıyarak giyinmeniz size çok şey kazandıracak. Peki, armut vücut tipine sahip olan kadınlar nasıl giyinmeli? Eğer siz de onlardan biriyseniz bu tüyoları mutlaka göz önünde bulundurmalısınız….Seksi olduğu kadar mutlaka doğru giyinmeyi gerektiren bu tip vücutlarda, kalçalarını vurgulamak yerine, daha ince olan üst bölgelerini vurgulayacak parçaları tercih etmelerini öneriyoruz.

Geniş kalçaları bir de kalem etek ya da vücudu saran bandaj elbise gibi parçalar ile tamamlamak, size Kim Kardashian’a benzemekten başka bir işe yaramaz. Sokakta yürürken tüm bakışları vücudunuza toplamak gibi bir düşünceniz varsa bu parçaları da tercih edebilirsiniz ancak zarif bir görünüm yaratmak istiyorsanız, kalçalarınızın büyüklüğünü ve basenlerinizin genişliğini geri planda tutacak kıyafetlere ihtiyacınız olacak. Siz de armut vücut tipine sahipseniz ve nasıl kıyafetler giyeceğinize karar veremiyorsanız sizin için hazırladığımız örneklerden ilham alabilirsiniz…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu