Sağlık

Aloe vera suyu zehirler mi, Aloe vera suyu içmek faydalı mı?

Aloe vera suyu yapmaAloe vera suyunun zararları ve faydaları

Aloe vera suyu zehirler mi sorusu aklınıza gelebilir. Çok faydalı ve hergün içilmesi gerektiği uzmanlar tarafından belirtilmektedir. Suyunu çok içerseniz fayda yerine zarar görebilirsiniz. Zehirlenmekten korkup çok az içmek yerine aşağıdaki miktarlarda içmek size fayda sağlayacaktır.

Aloe vera suyu günde ne kadar içilir, kaç bardak içmek faydalı?

Alo vera suyunu günde toplam 1 çay bardağı kadar için ama bunu sabah yarım akşam yarım bardak olarak tüketin. Zarar vermezse (yan etki) göstermezse günde 2 çay bardağı içebilirsiniz. Tadını hoşunuza gitmediğinde içine Alo vera suyu kadar elma veya portakal suyu gibi ilave yapın. Yan etki olarak ishal yapabilir.

Aloe vera içme suyuna nasıl konur, Aloe vera suyu nasıl hazırlanır

Aşağıdaki resimde gösterildiği gibi bir bıçak yardımı ile Aloe vera bitkisinin içinden jeli çıkarıp blenderden geçirerek sıvı kıvama getirin. İçerisine içme suyu ekleyin. Süzgeçten geçirerek içebilirsiniz.

Aloe vera suyu zehirler mi, Aloe vera suyu içmek faydalı mı? Sağlık
Aloe vera suyunun hazırlanışı

Aloe vera suyu içmek faydalı mı?

Aloe vera binlerce yıldır şifa dağıtan bir bitki olarak çeşitli tedaviler için kullanılır. İçeriğinde bolca mineral, vitamin ve amino asit bulunduran çok iyi bir detoks içektir. Toksinleri atarak sindirim sistemine fayda sağlar.

Aloe vera suyu kaç kalori

1 bardan aloe vera suyunda 60 ile 70 arası kalori bulunur. Bu suyu içtiğinizde günlük almanız gereken C vitaminin 3/1’lik kısmını karşılarsınız. Bu sayede sizi hastalıklardan korumaya fayda sağlar.

Kemik ve diş sağlığı için bolca gerekli vitamin ve mineraller bulunur. B12, folat, kolin, bakır, potasyum gibi içerikleri vardır.

Kabızlık sorunu yaşayan, mide yanması gibi sorunlarla boğuşanlar için faydalı bir doğal içecektir. Bağırsak iltihabı olan hastalar için tedaviye yardımcı olduğu ayrıca bilinmetedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu