Sağlık

Alkol Promili Kaç Saatte Biter?

Alkol Promili Kaç Saatte Biter? sorusu ülkemizde alkol içenlerin sayısının artışı ve alkole gelen ceza yaptırımlarının artması nedeniyle sık sık araştırılan bir konu olmaya başladı.

Belirtmekte fayda olan şeyler

Alkollü iken araç kullanılmaz.
Alkollu iken kendinizde olmazsınız ve yaptığınız şeyleri kontrol altında tutamazsınız.

Alkol Promili Ne Zaman Vücuttan Tamamen Çıkar?

Vücuttan tamamen çıkması 40 günü bulan alkol promil ölçer cihazlarda çıkmamaya başlaması, vücuttan belirsiz çıkmaya başlaması alkol kullanımından 1 saat sonra gerçekleşmeye başlar. oran olarak belirtmek gerekirse erkeklerde normal bir vücutta saatte 0,1 mg olarak atılmaya başlanacaktır.

Alkol Promili Hızlı Nasıl Düşer?

Normal bir vücutta alkol promilini hızlı düşürmenin herhangi bir yolu yoktur, halk içinde geçen bol su iç, nescafe iç, kahve iç gibi söylemler yalnızca söylentidir. Alkol promilinin düşmesine zamandan başka bir çare yoktur.

Alkol Yaptırımları

Ülkemizde kesinlikle haklı olarak çıkmış yeni yasalar ve cezalar alkol konusunda çok yerinde olmuştur. Alkollu iken araç kullanıp kazalar, ölen insanlar göz önünde bulundurulursa yaptırımların daha da artması ve kimsenin alkollu araç kullanmaması, sokağa yaya dahi olsa çıkmaması gerekmektedir. Yeni düzenlemelerde alkollu araç kullananlara çok ağır maddi ve manevi yaptırımlar vardır. Madii olarak büyük cezalar, ve hakkında açılan dava neticesinde hapse girme ihtimalleri bulunmaktadır. Aynı zamanda yüksek doz promil çıkması durumunda, küçük doz dahi olsa alkol vücutta bulunması durumunda artık ehliyete el konulmaktadır. ve kesinlikle bu kararı haklı buluyoruz.

Alkol Hakkında Tavsiye

Hastalık tedavisi ailesi olarak bizden tavsiye isterseniz öncelikle alkolün zararlarını araştırmanız ve alkol kullanımını bırakabiliyorsanız bırakmanız, bırakamıyorsanız da azaltıp minimum seviye indirmeniz olur. Alkol kullanımından sonra sokağa çıkmamanız, çıkıyorsanız da kesinlikle ama kesinlikle araç kullanmamanız olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu