Bakım ve Güzellik

Alın Ve Burundaki Siyah Nokta Temizleme Nasıl Yapılır? *2020

Alın Ve Burundaki Siyah Nokta Temizleme Nasıl Yapılır?

 

Siyah nokta yüz kısımlarında en fazla görüldüğü alanlar burun çevresi ve alın kısmıdır. Cilt üzerindeki siyah noktalar ile sivilce oluşumunun ölü hücre, yağ ve bakterilerin yaptıkları takıma sonucu oluştuğu bilinir. Cilde oluşan bu siyah noktaları evde temizlemek için bilinçsizce davranırsanız iz bırakabilirsiniz. siyah noktalardan kurtulmak için bu yazımızda bilgiler verdik.

Önemli: İz bırakmadan siyah noktaları çıkarmak için cildiye uzmanından yardım istemek en doğru seçenektir.

Siyah Noktalardan Nasıl Kurtulunur?

Siyah nokta sıkma, alın, burun ve yüz çevresi siyah noktaları iz bırakmadan almak için evde kendiniz sıkıp çıkarabilirsiniz. İşleme başlamadan önce cilt iyice yıkanıp kurulanmalıdır.

 

Siyah Nokta Temizleme;

Bir tencere içerisine su koyun ve kaynatın. Yüzünüzü tencere buharına eğerek kafanızı havluyla kapayıp buharın sadece yüzünüze gelmesini sağlayın. Bunun amacı siyah noktaların ve cilt üzeri gözenekleri açmaktır. Siyah noktalar böylece gevşeyerek daha kolay çıkarılması sağlanır. Siyah noktaları sıkma esnasında cildi zorlamamaya ve tahriş etmemeye dikkat edin. Yoksa cildinizde tırnaklarınız iz bırakabilir.

Siyah Nokta Temizleme Aleti Nedir?

Elle siyah noktaları evde çıkarmak ve cildi temizlemek yerine siyah nokta temizleme aleti vardır. Bunları internetten de satın alabilirsiniz. Uygulamayı banyo sonrasına bırakmak daha basit şekilde çıkarılmasına yardımcıdır. Banyo değilde yukarıda anlattığımız gibi buhar teması ile aynı şekilde cildi yumuşatır gözenekleri açarsanız siyah nokta aleti çok daha basit şekilde temizleyecektir.

Siyah Nokta Bandı Nedir?

Alın, burun gibi yüzünüzdeki siyah noktalardan kurtulmak için siyah nokta bantları yine iz bırakmayan yöntemler arasındadır. Kozmetik ürün satan yerlerde ve internet üzerinden satın alabilirsiniz. Bantları cildi yumuşatarak kullanırsanız daha rahat noktalar çıkar.

Siyah nokta temizleme işlemini tamamladıktan sonra yüzünüzü yıkayıp temiz bir havluyla kurulayın. Önerilen antibakteriyen krem veya cilt toniği kullanarak işlemi tamamlayın. Cildiye doktorunun önereceği kremler sayesinde tekrarlayan siyah noktalar ve enfeksiyon kapma riskine karşıda faydalıdır.

Global

Araştırmacı ve yazar. Sağlık gündemini takip ederek hastalıklar ve tedavi yöntemleri ve alternatif tıp alanında detaylı bilgi paylaşımı sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu