Vücut Ağırlığı

Aldığım kilo göbeğe gidiyor, kilo almak istiyorum ama göbek çıkıyor

Göbek çıkmadan kilo almakkiloyu sadece göbekten alıyorum

2 sorun; 1. Sorun: aldığım kilo göbeğe gidiyorkilo almak istiyorum ama göbek çıkıyor! 2. Sorun; göbek yağlanması neden olurkarından kilo almak! Karın yağlanması yani göbeğin yağlı hale gelmesidir. Kilo alırken karın kısmının yağlanması yani düzensiz kilo almak, diğer taraftan da sadece göbek yağlarından kurtulmak. Her iki durum içinde beslenme düzeni ile alakalı olarak dikkat edilirse yağların erimesi, göbeğin küçülmesi sağlanabilir veya orantılı kilo alma/kilo verme yapılabilir.

Aldığım kilo göbeğe gidiyor, kilo almak istiyorum ama göbek çıkıyor

Kilo alma nedeni, yağlanma nedeni günlük alınması gereken kalorinin üzerine çıkılması demektir. Almanız gereken kaloriden fazla alırsanız kilo yapar. Kadınların ortalama günlük alması gereken kalori miktarı 2000 kaloridir. Erkeklerde ise bu oran %10-20 daha fazladır.

Normalin üzerine çıktığınızda kaloriyi yakmalısınız. Kalori yakmak için; biberiye ve yeşil çay içmelisiniz. Eğer öğlen ve akşam 2 bardak biberiye çayı içerseniz 100 kalori, yeşil çay içerseniz 150 kalori yakarsınız.

Yağlı kızarmalar, cips, çikolata, fast food yiyecekleri yağ yakmaya niyetlendiğinizde unutmanız gereken beslenme şeklidir. Bu tür yiyecekler hayatınızda olduğu sürece göbekten kilo alıyorum, göbeğim yağlanıyor şikayetiniz devam edecektir.

Göbek yağı nasıl yakılırgöbekten kilo verme yolları, göbek yağlanması nasıl eritilir

Göbekte yağlarından kurtulmak için baklagiller yemeye ağırlık vermelisiniz. Yağ bakımından zayıftır ve yağlara karşı en etkili yiyecektir. Baklagillere başladığınızda protein, lif ve potasyum ihtiyacınızı karşılar, acıkmaz ve sindirim kolaylaşır.

Göbek ve karın bölgesi yağlarına karşı limon suyu size derman olacaktır. Şu şekilde yapın; günlük 1 bardak suya yarım limonu sıkın (limon evde sıkılmalı hazır kullanmayın) her gün bu limon suyundan için. Yağları gidermek için en çok tavsiye edilen yöntem şeklidir.

Not: Mide sorunları olanlar limona dikkat etsin.

Bunları yaparken sabahları kahvaltınızda yumurta yiyin. Yumurtanın beyazında protein bol bulunur. Erken kalkın ve sabah belinize odaklı kendinize  uygun 10 dakikaya sığacak karın bölgesi egzersizi uygulayın. Ardından yumurtalı kahvanızı yapın. İlk yumurtayı yerseniz çabuk doyar ve uzun süre tok kalırsınız.

Kilo vermek için nasıl beslenilmeli, neler yemeli?

  1. Salatalara muhakkak zeytinyağı katın. Zeytinytağında omega 3 yağ asitleri vardır ve kalori yakar. 1 kaşık yağdan salataya ilave edin. Kilo vermek kolaylaşır.
  2. Tatlıyı çok seviyorsanız üzüme alışın. Üzüm yerseniz tatlıya önlem alırsınız ve sağlıklı beslenmiş olursunuz. Yağ yakmak için yapacağınız egzersizlerle %30 oranında artış olacaktır.
  3. Karpuz yiyin. Neredeyse tamamsı sudur. Yaz aylarında tok kalmanın ve susuzluğu kesmenin en şahane yoludur. Potasyum alırsınız, sindirim kolaylaşır ve kilo vermeye başlarsınız.
  4. Kereviz adını duyunca tadı hoşunuza gitmeyebilir ama salataya çiğ olarak katın kilo verdiğinizi göreceksiniz.
  5. Tok kalmak için muz tercih edebilirsiniz. Potasyum ve bol protein alırsınız ama böyle bir diyet programı yaparsanız kabız olabilirsiniz.

Not: Muhakkak günde 8-10 bardak su tüketilmelidir. Metabolizmanızı hızlandırmak için şarttır. Eğer su içmezseniz verdiğiniz tüm emekler boşa gider.

Aşağıdaki bilgilerde faydalı

Global

Araştırmacı ve yazar. Sağlık gündemini takip ederek hastalıklar ve tedavi yöntemleri ve alternatif tıp alanında detaylı bilgi paylaşımı sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu